Daugavpils novada jaunajiem sportistiem lieliski panākumi LJO

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir lielākais jaunatnes sporta notikums Latvijā. Šogad tajā piedalījās gandrīz 3 tūkstoši jauno sportistu no 86 pašvaldībām. Izcili startēja Daugavpils novada sportisti, kuri ar 4 zelta, 1 sudraba un 2 bronzas medaļām kopvērtējumā ierindojās 13.vietā, aiz sevis atstājot tādu sporta panākumiem un resursiem bagātu pašvaldību, kā Rēzeknes pilsētas, Kuldīgas, Tukuma, Talsu, Ludzas u.c novadu komandas.

Starp Latgales reģiona komandām, Daugavpils novadu medaļu skaita ziņā pārspēja tikai Daugavpils pilsēta, kura ar 86 medaļām ierindojās otrajā vietā aiz Rīgas, un Balvu novads, kuras sportisti izcīnīja 11 medaļas un ieņēma 10. vietu. Daugavpils novada pastāvēšanas vēsturē nebijis panākums – pirmo reizi LJO izcīnīta zelta medaļa, turklāt uzreiz četras!

Lielāko medaļu pienesumu sagādāja novada cīkstoņu komanda. Mūsu brīvās cīņas cīkstoņi ieguva 4 zelta un 1 bronzas medaļu. Latgales pusē, pēc Anastasijas Grigorjevas panākumiem, šis sporta veids ieguvis lielu popularitāti, par ko liecina sasniegtie rezultāti – no 14 zelta medaļām brīvajā cīņā, 11 izcīnīja tieši latgalieši (6-Daugavpils pilsēta, 4-Daugavpils novads, 1-Krāslavas novads), tikai 3 zeltus atvēlot lielākajam reģionam – Rīgai. Tas lielā mērā noticis, pateicoties ciešai sporta skolu sadarbībai.

Daugavpils novadam zelta medaļas brīvajā cīņā izcīnīja:
Aleksandrs Potapovs, svara kategorijā līdz 58kg – taborietis, Daugavpils novada karognesējs atklāšanas ceremonijā. Šo godu viņš izpelnījās, jo 2015.gadā uzvarējis gan kadetu, gan junioru Latvijas meistarsacīkstēs. Uzreiz pēc starta Olimpiādē, Latvijas izlases sastāvā uzsāks gatavošanos Eiropas čempionātam brīvajā cīņā kadetiem, kas notiks augustā Serbijā.
Aleksandrs Stepanovs, svara kategorijā līdz 50kg – dzīvo Daugavpilī, bet jau 7 gadus ir Daugavpils novada sporta skolas audzēknis. Kaut arī jaunākais novada komandā, iedvesa lielu cieņu ar savu nopietno attieksmi pret darbu.
Ivars Šumskis, svara kategorijā līdz 76kg – naujenietis, izcīnīja negaidītu zelta medaļu, lielā mērā pateicoties precīzi izpildītiem treneru norādījumiem un lielajai pacietībai izšķirošajā cīņā pret Daugavpils sportistu, kuru uzvarēja ar minimālu rezultātu 1:0.
Veronika Zujeva, svara kategorijā līdz 60kg – arī naujeniete, varēja zaudēt medaļu jau pirmajā cīņā, kur nokļuva zaudētājos gan ar 0:4, gan vēlāk ar 4:8, bet parādīja raksturu, uzvarot šo cīņu un visas pārējās. Ar savu sievišķību vēlreiz apliecināja, ka brīvā cīņa nav domāta tikai zēniem, arī meitenes var nodarboties ar šo sporta veidu un lieliski izskatīties.
Bronzu brīvajā cīņā izcīnīja naujenietis Jevģēnijs Ostapko svara kategorijā līdz 63kg.Jevģēnijam nepaveicās ar izlozi, jo jau otrajā kārtā pretī nāca vēlākais šo sacensību uzvarētājs, kuram nācās piekāpties un augstāk par trešo vietu mūsu sportists vairs nevarēja tikt. Tomēr turpmāko uzdevumu viņš izpildīja perfekti, pārliecinoši uzvarot savus atlikušos pretiniekus.

Brīvās cīņas sportistus sacensībām gatavoja Daugavpils novada sporta skolas treneru kolektīvs, kuru vadīja treneris Andrejs Andrijanovs ar palīgiem Andžeju Plisko un Ivanu Kolosovu.

Sudrabu un bronzu Daugavpils novada komandai izcīnīja Maļinovas pagastā dzīvojošā Marina Andrejeva. Bronzu Marina izcīnīja tāllēkšanā ar rezultātu 5.50m. Marina iekļuva finālā kā septītā ar rezultātu 4.98m, bet jau piektajā lēcienā, sportiste, uzstādot personisko rekordu, izcīnīja godpilno 3.vietu, liekot atviegloti uzelpot saviem treneriem, kuri arī pēc neveiksmīgajiem pamatsacensību lēcieniem bija pārliecināti un cerēja, ka Marina var iekļūt trijniekā.

Dienu vēlāk Marina startēja trīssoļlēkšanā un atkal medaļa! Šoreiz jau pirmajā lēcienā Marina nostiprinājās 2.vietā un to arī saglabāja līdz sacensību beigām. Marina parādīja sevi kā ļoti stipra rakstura sportisti. Trīssoļlēkšanā, pamatsacensību pēdējā mēģinājumā, neveiksmīgi piezemējoties, mūsu sportiste guva ļoti smagu rokas traumu, tomēr, ignorējot sāpes, viņa veica vēl 3 fināla lēcienus un pēdējā no tiem pat uzstādīja personīgo rekordu – 11.70m.

Tā kā vieglatlētikā ar diplomiem apbalvoja labākos sešus dalībniekus, tad uz goda pjedestāla tika arī Višķu pagastā dzīvojušais Sandis Proms, kurš izcīnīja 4.vietu vesera mešanā, Dmitrijs Vasiļjevs vairāk nekā 50 sportistu konkurencē izcīnīja 5.vietu 400m un 8.vietu – 200m skrējienā, naujeniete Mārīte Rimicāne bija piektā 2000m skrējienā ar kavēkļiem.

Vieglatlētus sacensībām gatavoja Daugavpils novada sporta skolas treneri  Jana un Dmitrijs Hadakovi, Sergejs Petrakovs un Gunārs Kucins.

Ne visiem sacensības izvērtās veiksmīgi, netrūka arī pārdzīvojumu un neveiksmes, kas nākotnē tikai sniegs papildu rūdījumu. Nedaudz nepaveicās mūsu trenera Gļeba Zujeva gatavotajiem bokseriem, kuri pirmo reizi startēja tik nozīmīgā turnīrā. Tomēr, redzot viņu nopietno attieksmi pret treniņu darbu, var cerēt ka nākamajā LJO starp laureātiem būs arī Daugavpils novada bokseri. Šādi sporta svētki daudziem kalpos par spēcīgu stimulu turpmākajiem treniņiem. Paldies visiem sportistiem, kuri piedalījās LJO, veiksmi turpmākajos startos.

Gribētos piebilst, ka Daugavpils novada komanda sacensībās piedalījās atklāšanas parādē un startēja sporta formās, kuras tika iegādātas par Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem un Daugavpils novada domes līdzfinansējumu. Par to bija liels prieks gan sportistiem, gan viņu treneriem, jo līdz šim ne visiem sportistiem bija labas kvalitātes apģērbs dalībai sacensībās. Formas tiks izmantotas arī turpmāk sacensību un treniņu procesā.

Liels paldies arī Daugavpils novada vadībai par finansiālo atbalstu, kā arī domes priekšsēdētājai Janīnai Jalinskai un Izglītības pārvaldes vadītājai Irēnai Bulašai par morālo atbalstu klātienē, apmeklējot sacensības un atklāšanas parādi!

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *