Daugavpils novada jaunatnes salidojums 2014

Šogad 9. – 10. augustā Medumu pagasts uzņēma Daugavpils novada jaunatnes salidojuma dalībniekus, kas bija sabraukuši no 16 Daugavpils novada pagastiem: Ambeļiem, Dubnas, Kalkūniem, Kalupes, Laucesas, Līksnas, Maļinovas, Medumu, Naujenes, Salienas, Skrudalienas, Sventes, Tabores, Vaboles, Vecsalienas un Višķiem.

Daugavpils novada jaunatnes salidojums norisinājās jau piekto reizi. Salidojumu svinīgi atklāja Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša un Daugavpils novada domes deputāte Aļona Annišiņeca. Abās uzrunās jauniešiem tika novēlēta veiksme visos pārbaudījumos. Tālāk sekoja jauniešu instruēšana par salidojuma aktivitātēm un tika atklāts noslēpums, kas tika slēpts no jauniešiem vairāk kā mēnesi – šogad pirmo reizi jaunieši startēja jauktās komandās, tai pašā laikā ar savu komandu uzvarām “pelnot punktus” pagastiem. Tā piecu minūšu laikā “dzima” 16 jauktas komandas ar tikpat interesantiem nosaukumiem kā mūsu pašu jaunieši: „Red Bull”, „X”, „Salāti”, „Mazie bumbulīši”, „BMS”, „Fiksiki”, „Cukurvate” u.c.

Šogad salidojuma mērķis bija rosināt jauniešu piederības sajūtu novadam, kam par pamatu kalpoja zīmīgais skaitlis “5”. Tieši tik ilgs ir pagājis laiks, kopš pastāv Daugavpils novads. Tādēļ tika izveidots telšu pilsētiņas rotājumu konkurss “Nekur nav tik labi kā mājās”, ļaujot katra pagasta komandai prezentēt savu pagastu. Šeit arī parādījās mūsu novada jauniešu radošums, telšu pilsētiņā atklājot “Petaško ielu”, iezīmējot mūsu “robežpagastus”, parādot jauniešu fotogrāfijas, ar kurām mēs lepojamies, bija pašiem sava paštaisīto laternu iela. Komandām tika dots uzdevums izveidot 5 –7 minūšu garu miniatūru par tēmu “Daugavpils novads piedāvā …”, kur viņiem bija jāparāda, kas, viņuprāt, ir tas, ko Daugavpils novads piedāvā, īsteno vai organizē, lai padarītu vidi piesaistošāku, interesantāku un draudzīgāku jauniešiem (piemēram, pasākumi, projekti, aktivitātes u.tml.), kā arī varēja prezentēt savas idejas par to, ko varētu uzlabot. Taču pirms radošajiem vakara konkursiem salidojuma dalībniekiem bija jāpiedalās dažādās sporta disciplīnās, tādās kā „Aklais volejbols”, „Neveiklais tomāts”, šķēršļu trase, komandas stafetē un individuālajos pārbaudījumos.

Salidojumā bija piedāvātas vairākas individuālās disciplīnas. Rezultātā „Soļu skaitīšanā” 3. vietu ieguva Iveta Staltmane, Deniss Lisjonoks, 2.vietu ieguva Jeļena Andrule, Jānis Kuriga, bet veiklākie izrādījās Anna – Sintija Ivanova un Vladimirs Pimanovs. Nākamais pārbaudījums bija soda metieni, ko jaunieši izpildīja dažādos cimdos: 3.vieta – Oksanai Jefimovai, Pāvelam Jerofejevam, 2.vieta – Jeļizavetai Veļičko, Jānim Kurigam, 1.vieta – Adrianai Bogatenko, Genādijam Šidlovskim. Savukārt atspoles skrējienā, ko izpildīja pa pāriem, 3.vietu ieguva Aleksandrs Akula un Inga Lizunova, 2.vietu – Viktors Zalankovskis un Adriana Bogatenko, bet 1.vietu ieguva Ruslans Fjodorovs un Karīna Moģiša.

Komandu sacensību disciplīnās veiklākās bija šīs komandas:

„Aklais volejbols”:
III vieta – „Rezervisti”,
II vieta – „Cukurvate”,
I vieta – 50×50,

„Neveiklais tomāts”:
III vieta – „Red Bull”,
II vieta – „Mazie bumbulīši”,
I vieta – „Iedodiet mums meiteni”

Šķēršļu trase:
III vieta – „BMS”,
II vieta – „Iedodiet mums meiteni”,
I vieta – „Red Bull”

Komandu stafete:
III vieta – „Iedodiet mums meiteni”,
II vieta – „Red Bull”,
I vieta – „Krasavčiki”.

Radošākie miniatūru konkursā „Daugavpils novads piedāvā…” izrādījās komanda „BMS”, bet aiz viņiem ierindojās „Krasavčiki” un „Mazie bumbulīši”. Taču telšu pilsētiņu konkursā „Nekur nav tik labi kā mājās”, kas bija pagastu mājasdarbs, uzvarēja Maļinovas pagasts, 2. vietu ieguva Skrudalienas pagasta komanda, bet 3. vietu – Sventes pagasta komanda. Izsakām pateicību Medumu pamatskolas skolotājiem, kas piekrita vērtēt jauniešu sniegumu: Vitai Skvarcovai, Aelitai Valdovskai un Viktorijai Celminskai.

Neskatoties uz to, ka jaunieši bija jauktās komandās, katram bija iespēja atnest punktus savam pagastam, par iegūto 1. Vietu, saņemot 3 punktus, 2.vietu – 2 punktus, 3.vietu – 1 punktu. Apkopojot visus rezultātus, pagastu kopvērtējumā laureāti ir:

III vieta – Vaboles pagasts,
II vieta – Tabores pagasts,
I vieta – Maļinovas pagasts.

Sakām lielu paldies par atbalstu Medumu pagasta pārvaldei, Medumu internātpamatskolai, Medumu pamatskolai, kā arī orientēšanās klubam „Stiga” par izveidoto šķēršļu trasi salidojuma dalībniekiem. Vislielāko pateicību izsakām visām 16 pagastu komandām, jauniešiem un atbildīgajiem par piedalīšanos un sniegtajām pozitīvajām emocijām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *