Daugavpils novadā mazpulcēni vāc savu izaudzēto ražu un plāno nākotni saistīt ar laukiem

Laba raža šogad ne tikai zemniekiem, bet arī bērniem, kas iesaistījušies mazpulku kustībā un audzē dārzeņus, augļus, puķes un arī mājdzīvniekus. Viens no kuplākajiem mazpulku skaitiem ir Daugavpils novadā, kas šogad lepojas ar labi saaugušiem burkāniem, kartupeļiem, sīpoliem, bumbieriem un aronijām, kā arī labi izaugušiem trušiem.

Lielākoties izaudzētais nonāk pašu ģimenes patēriņam, taču šis tas nonāk arī tirdzniecībā.

Naujenes pamatskolas mazpulcēni šogad priecājas par labo ražu, viss esot padevies labs un audzēts pašu rokām un ekoloģiski, kaut arī darbs, lai sasniegtu labu ražu, neesot viegls.

Naujenes pamatskolas mazpulcēns Dāvis Daniels Kursišs atzīst, ka jau no mazām dienām viņam patīk lauki un darbs dārzā.

Lielā aizraušanās Dāvim ir truši, tos pats audzē, baro un kopj un šad tad atved uz tirgu, lai pārdotu.

Dāvis būs nākamais saimnieks laukos, jo vēlas savu dzīvi saistīt tieši ar laukiem, priecājas par mazdēlu Lilija.

Arī pats Dāvis pēc skolas un Augstskolas vēlas atgriezties un saimniekot laukos.

Diānai Varslavānei no Špoģu vidusskolas mazpulka arī darbs dārzā nav svešs, jo vecākiem ir zemnieku saimniecība, tāpēc pie lauku darbiem pierasts, palīdzot vecākiem.

Lielākoties viss, ko izaudzē mazpulcēni tiek patērēts pašu ģimenēs, taču ir dārzeņi, kas nonāk gan tirgos, gan arī veikalos, stāsta Špoģu mazpulka vadītāja Ingrīda Kolosovska.

Tas, ka bērni ir aktīvi un viņiem patīk lauku darbi, tikai apliecina, ka lauki tomēr nebūs tukši, jo no šiem pirmajiem izaudzētajiem dārzeņiem un koptajiem mājlopiem rodas dzinulis kļūt par zemniekiem un lauku uzņēmējiem, un Daugavpils novadā ir viens no kuplākajiem mazpulku skaitiem Latvijā, saka domes Izglītības pārvaldes interešu izglītības metodiķe Jolanta Urbāne.

Audio meteriāls no LSM.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *