Daugavpils novadā norisinājās Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekta “Zeme mūsu rokās” 1. kārta

Daugavpils novadā noritēja vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekta “Zeme mūsu rokās” 1. kārta. Projekta mērķis ir bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes, pašizpausmes mākslā lietpratības veicināšanā un iesaistīšanās Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā.

Dalībnieki tika aicināti pētīt tēmas “ZEME”, “DABA”, “MANTOJUMS”, “DZĪVĪBA”, “MĒS – 2121” kultūras mantojumā, tai skaitā latviešu tautas folklorā, radot mūsdienīgus darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās.

No Daugavpils novada vienpadsmit izglītības iestādēm konkursam tika iesniegti 55 darbi dažādās izpildījuma tehnikās. Katrs darbs ir veikts rūpīgi un pārdomāti. Skolēni ir centušies parādīt savu skatījumu uz projektā izvirzīto mērķi.

Konkursam iesniegtos darbus vērtēja eksperti šādā sastāvā: Bērnu mākslas skolas “Saules skola” skolotāja, māksliniece Una Gura, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes māksliniece Olga Gžibovska, Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas valdes locekle, māksliniece Mairita Folkmane. Ekspertiem nenācās viegli, jo katrs iesniegtais darbiņš bija īpašs, veidots ar mīlestību un pauda savu skatījumu un stāstu. Eksperti saka paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto rūpīgo darbu un skolotājiem par atbalstu un padomu.

Projekta 2. kārtai, kura notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” Rēzeknē no jūnija līdz septembrim, tika izvirzīti 36 darbi. Ar rezultātiem var iepazīties šeit. Katrs dalībnieks saņems diplomu un nelielu dāvanu.

Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos šajā projektā un skolotājiem par sniegto atbalstu un padomu!

Apsveicam visus dalībniekus un skolotājus, kā arī novēlam veiksmi konkursa 2. kārtā!

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, izstāde klātienē nav pieejama. Piedāvājam iepazīt mākslas projekta “Zeme mūsu rokās” vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu stāstus virtuāli: https://edu.daugavpilsnovads.lv/vizualas-un-vizuali-plastiskas-makslas-projekts-zeme-musu-rokas-daugavpils-novada/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *