Daugavpils novada sākumskolas skolotāju seminārs Lāču pamatskolā

Saules stari zemi klāj,
Putnu balsis skan.
Mostas daba, vēji stāj.
Ziedu smaržas tvan.

Meklējot pavasarīgo noskaņu Daugavpils novada sākumskolas skolotāji devās uz Lāču pamatskolu. Šeit viņiem bija paredzēta ļoti interesanta programma. Pavasarīgi silti sākumskolas skolotājus satika gaiša, renovēta skola.

Pavasara skaņās un krāsās ciemiņi saklausīja un atrada literārajos daiļdarbos un muzikālajos skaņdarbos kopā ar 4. klases skolēniem un viņu skolotāju Gaļinu Naumušķinu. Skolotāji klausījās putnu dziesmas, meklēja pavasara skaņas daiļliteratūras darbos.

Aizraujošā matemātikas stundā kopā ar 2. klases skolēniem un viņas skolotāju Gaļinu Vageli skolotāji risināja teksta uzdevumus un piemērus. Sarežģīta lieta -reizināšanas tabula. Bet pārbaudītas metodes, uzticīgie draugi un pieredzējis skolotājs palīdzēja tikt galā ar jebkurām grūtībām.

Patiesā bērnības un  radošuma atmosfērā skolotāji iejutās kopā ar pirmklasniekiem un viņu skolotāju Jeļenu Ovčiņņikovu. Skolotāja kopā ar skolēniem parādīja didaktiskas spēles, paņēmienus, kuri palīdz pirmklasniekiem apgūt matemātiku un latviešu valodu. Izrādās, ka ģeometriskās figūras var būt “runājošas”.

Sākumskolas skolotāji aktīvi un radoši darbojas meistarklasē Lieldienu rotājumu izgatavošanā, kuru vadīja skolotāja Ināra Parfjonova. Visi ciemiņi devās mājās ar Lieldienu suvenīru.  ceram, ka šie suvenīri kļuva par īstu pārsteigumu.

Semināra noslēgumā ciemiņi piedalījās mūsu skolas tradicionālajā pasākumā – literārā kafejnīca, uz kuru viņus pavadīja Naujenes pagasta simboli gliemezis Naujis un meitenīte Jene.  Skolēni piedāvāja viesiem  nogaršot pavasara ēdienus un dzērienus.  Tos viņi pagatavoja paši. Literārajā kafejnīcā skanēja dzeja  un dziesmas par pavasari. Daudzi bērni dzejoļus un stāstiņus  sacerējuši paši.  Ceram, ka semināra dalībnieki aizveduši sev līdzi uz savām skolām  pavasara noskaņu.

Lāču pamatskolas sākumskolas skolotāju kolektīvs, skolēni un skolas administrācija pateicās visiem par aktīvu darbību seminārā.

Pateicāmies sieviešu klubam “Šarms” par iespēju izmantot gliemeža Nauja un meitenītes Jenes kostīmus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *