Daugavpils novada skolēni tikās ar prezidentu

Divi Daugavpils novada skolēni 8.janvārī tikās ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu.

8.janvārī Melngalvju namā Latvijas prezidents Andris Bērziņš sveica skolēnu konkursa „Es un mana dzimtene” labāko darbu autorus. Pasākumā piedalījās 20 bērni un 11 skolotājas, tai skaitā arī divi Daugavpils novada skolēni un arī skolotājas. Tikšanās laikā notika saruna ar skolēniem par konkursa darbiem. Skolēni arī labprāt fotografējās ar Latvijas prezidentu.

No Daugavpils novada tikšanās ar prezidentu piedalījās divi skolēni – no Birznieku pamatskolas un Sventes vidusskolas. Birznieku pamatskolu pārstāvēja 8.klases skolnieks Antons Gerasimovs un skolotāja Galina Kuzovņika, Sventes vidusskolu – 11.klases skolniece Veronika Putro un skolotāja Nellija Muižniece.

Kā jau agrāk informējām, pie prezidenta tika aicināti Rīgas Latviešu biedrības radošā konkursa „Es un mana dzimtene” laureāti – I un II kārtas labāko darbu autori (kopā – 20 skolēni) un arī viņu skolotāji.

Kā pastāstīja N. Muižniece, Rīgas Latviešu biedrībā visa gada garumā norisinājās radošo darbu konkurss “Es un mana dzimtene”. Konkursā piedalījās vairāk nekā 300 bērni un jaunieši no visiem Latvijas novadiem vecumā no 14 līdz 19 gadiem. Konkurss noritēja divās kārtās. Otrajā kārtā ar savu vizuālās mākslas darbu 2.vietu ieguva Sventes vidusskolas skolniece Veronika Putro un 3.vietu – Viktorija Švedova.

N. Muižniece: „“Es un manas mājas, mana ģimene”, “Es un mana skola”, “Es un mani draugi, mana vide” un “Es un manas Latvijas nākotne” – tēmas, par kurām konkursa rīkotāji rosināja bērnus un jauniešus veidot radošos darbus. Daļa jauniešu tēmas pamatdomu un savu redzējumu pauda rakstiski – literārā darbā, daļa – vizualizēja (Daugavpils novada skolēni piedalījās konkursā tieši ar šādiem darbiem). Vizuālās mākslas darbi kļuva par pamatu trim izstādēm. Konkurss „Es un mana dzimtene” veicināja izzināt un pilnveidot savu priekšstatu par Latvijas vēsturi, kultūru un veidot izpratni par nacionālās identitātes jautājumiem. Dalība konkursā sekmēja skolēnu iespēju paplašināt savu redzesloku, izkopt valodas stila izjūtu, celt savu pašapziņu un pašnovērtējumu.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *