Daugavpils novada skolēni un skolotāji apgūst SMU mācību metodi

6. decembrī notika ikgadējais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus, ko rīkoja biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JAL), modes un izklaides centrā Rīga PLAZA. Gadatirgū piedalījās 135 SMU no visas Latvijas, gan pamatskolu, gan vidusskolu grupā. Vienlaicīgi ar tirgošanos procesu, SMU tika arī vērtēti un dienas nobeigumā ieguva tādas nominācijas kā „Labākais stends”, „Inovatīva biznesa ideja”, „Labākā pārdošanas komanda”, „Sociāli atbildīgākais SMU”. Katrs uzņēmums ļoti pārdomāti bija izveidojis stendu, padomājis par to, kā piedāvās savu preci, komunicēs ar klientiem, u.t.t.

Uz šo pasākumu ar Daugavpils novada domes atbalstu gūt pieredzi devās arī Vaboles vidusskolas un Salienas vidusskolas skolēni un skolotāji, kuri jau šogad piedalās SMU programmā vai arī plāno to darīt nākošgad. Skolēniem šī gadatirgus apmeklējums bija ļoti labs gan ideju ziņā, jo izdomāt produktu savam mācību uzņēmumam nav nemaz tik vienkārši, gan arī produktu noformējuma un pārdošanas ziņā. JAL bija padomājis arī par to, lai šis apmeklējums būtu mērķtiecīgs, piedāvājot skolēniem darba lapas, kuras dienas gaitā bija jāaizpilda, gan vērojot stendus, gan intervējot dalībniekus.

Vienlaicīgi ar SMU gadatirgu notika arī skolotāju kursu par SMU kā mācību metodi skolā 3. modulis, kurā skolotājiem bija iespēja tikties ar Latvijas darba devēju federācijas prezidenti Līgu Meņģelsoni, uzņēmēju Aigaru Rostovski, SIA “Eiro Personāls,” atlases un attīstības projektu vadītāju Innu Salomatinu. Pozitīva šo kursu iezīme ir tā, ka skolotāji atsevišķus moduļus varēja vērot tiešsaistē. Kopumā šajos kursos klātienē vai neklātienē ir piedalījušies septiņi Daugavpils novada skolotāji –  6 no Vaboles vidusskolas un 1 no Salienas vidusskolas.

Gūto pieredzi esošās SMU plāno izmantot, piedaloties 20. Decembrī Ziemassvētku gadatirgū Daugavpilī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *