Daugavpils novada skolēnu darbi vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “RADI ROTĀJOT” finālā

Šogad turpinām gatavoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kuri ir pārcelti uz 2021. gada vasaru. Lai arī daudzi konkursi un skates tika pārceltas uz nākamā gada pavasari, tomēr dažās aktivitātēs ir bijusi iespēja piedalīties attālināti. Tā tas notika ar Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Radi rotājot” vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbiem. 2020. gada jūnijā Rēzeknē ARPC “Zeimuļs” norisinājās konkursa 2. kārta, kurā Daugavpils novadu pārstāvēja 45 darbi. Konkursa darbus vērtēja kompetenta VISC izveidota žūrija. No visiem Daugavpils novada 45 iesniegtajiem darbiem 4 tika izvirzīti dalībai 3. kārtā, kuras norise tiek plānota Rīgā Svētku laikā 2021. gada 4.-10. jūlijā. Daugavpils novadu 3. kārtā pārstāvēs: Kalupes pamatskolas skolnieks Daniels Celpanovs ar darbu “Dzenītim raibi svārki” (skolotāja Renāte Vēlika), Naujenes pamatskolas skolniece Santa Bule ar darbu “Man bija liela sudraba sakta” (skolotāja Sandra Kokina), Špoģu vidusskolas skolniece Anastasija Kosoņa ar darbu “Krustim’i deju, krustim’i lecu” (skolotāja Antra Dombrovska), Zemgales vidusskolas skolniece Evelīna Lazdovska ar darbu “Rotāsim ar dziesmām” (skolotāja Tatjana Kavševiča). Ar 2. kārtas rezultātiem var iepazīties šeit.

Konkursa dalībnieki tika aicināti pētīt tēmas “ROTAS”, “ROTĀJUMI”, “ROTĀŠANĀS”, “ROTĀŠANA” dabā, sadzīvē, telpā, kultūras mantojumā, tai skaitā latviešu tautas folklorā, radot tradīcijās balstītus, mūsdienīgus darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās. Konkursu veido trīs norises:
1. Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss – izstāde;
2. Tērpu kolekciju skate;
3. Radošo darbnīcu konkurss.

Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu pilsonisko līdzdalību, kultūras izpratni un pašizpausmes mākslā lietpratību, tādējādi iesaistot Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā.

Tērpu kolekciju skates un Radošo darbnīcu konkursa 2. kārta tiek plānota 2021. gada aprīlī Rēzeknē ARPC “Zeimuļs”. Tērpu kolekcijā piedalīsies pārstāvji no Zemgales vidusskolas (skolotāja Tatjana Kavševiča) un no Špoģu mūzikas un mākslas skolas (skolotājs Valdis Grebežs). Savukārt Radošo darbnīcu konkursa 2. kārtā Daugavpils novadu pārstāvēs Zemgales vidusskolas komanda (skolotāja Tatjana Kavševiča).

Apsveicam visus vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu 2. kārtas dalībniekus un skolotājus, kā arī visiem novēlam veiksmi nākamajās konkursa kārtās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *