Daugavpils novada skolēnu Skatuves runas konkurss

Estere Skrupska un Santa Bule

Katru gadu, veicinot pilsonisko līdzdalību, kultūras izpratni un pašizpausmes mākslā lietpratību, bērni un jaunieši tiek aicināti piedalīties Skatuves runas konkursā. Šis gads ir īpašs un ierobežojošs daudzās jomās, bet tomēr ļauj attālināti īstenot vairākas aktivitātes interešu izglītībā ne tikai valstī, bet arī Daugavpils novadā.

Šogad no Daugavpils novada astoņām izglītības iestādēm Skatuves runas konkursam pieteicās 16 dalībnieki, kuri iesūtīja video materiālu ar savu priekšnesumu. Dalībnieki kopā ar skolotājiem bija izvēlējušies tematiski daudzveidīgus un aizraujošus gan klasiķu, gan mūsdienu autoru dzejoļus un prozas darbus.

Katra dalībnieka iesūtīto video materiālu izvērtēja kompetenta ekspertu komisija: režisore, Daugavpils novada kultūras centra “Vārpa” direktore, teātra trupas “Trešais variants” vadītāja Inta Uškāne, Daugavpils Teātra aktrise, skatuves runas pedagoģe Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā Inese Ivulāne-Mežale, Daugavpils Universitātes docente, literatūrzinātniece, filoloģijas doktore Rudīte Rinkeviča. Eksperti norāda, ka bija interesanti klausīties dalībnieku sniegumu, jo katrs bija gatavojies un centies, katrs bija ar savu “odziņu”. Tomēr eksperti norādīja arī uz nepilnībām, kurām turpmāk būtu jāpievērš lielāka uzmanība un tās jānovērš. Konkursa ietvaros profesionāli tika novērtētas katra dalībnieka skatuves runas iemaņas.

Saskaņā ar ekspertu komisijas lēmumu tika piešķirts:

  • viens augstākās pakāpes diploms – Esterei Skrupskai no Vaboles vidusskolas (skol. Ināra Podniece);
  • seši I pakāpes diplomi – Santai Bulei no Naujenes pamatskolas (skol. Inese Locika), Maksimam Sidorevičam no Kalupes pamatskolas (skol. Irēna Mukāne), Jurim Lāčauniekam no Špoģu vidusskolas (skol. Iveta Lazareva), Viktorijai Davidovičai no Špoģu vidusskolas (skol. Guna Pētersone), Madarai Aleksejevai no Špoģu vidusskolas (skol. Aloīda Suveizda), Lanai Andrejevai no Lāču pamatskolas (skol. Ināra Parfjonova, Gaļina Naumuškina);
  • deviņi II pakāpes diplomi – Iļjam Fjodorovam no Zemgales vidusskolas (skol. Alīna Ciunele, Larisa Safronova), Timuram Lozickim no Zemgales vidusskolas (skol. Larisa Safronova, Alīna Ciunele), Jekaterinai Kuzmičai no Randenes pamatskolas (skol. Lilija Tuktarova), Alīnai Grustānei no Lāču pamatskolas (skol. Skaidrīte Kardele, Anna Karpečenkova), Gunitai Skutelei no Špoģu vidusskolas (skol. Iveta Lazareva), Samantai Bolužai no Vaboles vidusskolas (skol. Ināra Podniece), Daniellai Matvejevai no Randenes pamatskolas (skol. Ilona Kravčenoka), Aleksejam Bernatovičam un Jevģenijam Belejam no Medumu speciālās pamatskolas (skol. Natālija Kuvšinova).

Paldies visiem konkursa dalībniekiem un skolotājiem par piedalīšanos, priekšnesumu sagatavošanu un materiāla iesūtīšanu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *