Daugavpils novada skolēnu vides izglītības eksperimentu konkurss “Lūk tā!”

7. martā ZINOO centrā notika tradicionālais Daugavpils novada skolēnu vides izglītības eksperimentu konkurss “Lūk tā!”. Konkursā piedalījās 7 novada skolu komandas. Skolēnu komandas prezentēja interesantus eksperimentus, kuru sagatavošanā bija nepieciešamas pielietot gan vides, gan ķīmijas, gan fizikas zināšanas. Konkursā komandas vērtēja ekspertu komisija šādā sastāvā: Zinātkāres centra Zinoo Daugavpils vadītāja Kristina Valaine, Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta zinātniskā asistente Kristīna Aksjuta, dabaszinātņu maģistrs, bioloģijas un ģeogrāfijas skolotājs Oskars Zuģickis. Pēc ekspertu lēmuma 1. vietu konkursā ieguva Sventes vidusskolas komanda (Valērija Sokolova, Amanta Eisāne, Evelīna Kostjukeviča, sk. Natālija Gridasova un Alla Grīnfelde) par eksperimentu “Grūti strādāt kabinetā dienas laikā? Palīdzi sev!”, 2. vietu ieguva 2 komandas: Naujenes pamatskolas komanda (Žanis Kozirevs, Nikita Prohovskis, sk. Ingrīda Bleidele) par eksperimentu “ Domā, vēro, dari!” un Randenes pamatskolas komanda (Dāvids Petrovs, Aleksejs Selickis, sk. Natālija Gridasova) par eksperimentu “ Elektrodzinēju darbības princips”, bet 3. vietu sadalīja Kalupes pamatskolas komanda (Elāna Gavrilova, Adrians Kursītis, Rasma Ondzule, sk. Rita Koržeņevska) par eksperimentu “Dabai draudzīgā līme” un Zemgales vidusskolas komanda (Maksims Pastejevs, Igors Jaņevičs, Aleksandrs Poļakovs, sk. Jadviga Bobkova) par eksperimentu “Neodima magnētu izmantošana vides tīrības saglabāšanai”. Savukārt Laucesas pamatskolas un Salienas vidusskolas komanda saņēma pateicību par piedalīšanos. Komandām bija iespēja ne tikai parādīt savus eksperimentus un to rezultātus, bet arī iegūt papildus zināšanas, vērojot citu komandu eksperimentus un apmeklējot Zinoo centra ekspozīcijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *