Daugavpils novada skolēnu vides izglītības eksperimentu konkurss “Lūk tā!”

Aprīļa sākumā notika tradicionālais Daugavpils novada skolēnu vides izglītības eksperimentu konkurss “Lūk tā!”. Konkursā attālināti piedalījās 3 novada skolu komandas un iesūtīja video materiālu. 9. aprīlī zoom platformā komandas tikās ar ekspertiem, lai iepazītos ar citu komandu pētījumiem un atbildētu uz ekspertu jautājumiem. Skolēnu komandas prezentēja interesantus eksperimentus, kuru sagatavošanā bija nepieciešams pielietot gan vides, gan ķīmijas, gan bioloģijas, gan fizikas zināšanas. Zemgales vidusskolas komanda pētīja gāzēto dzērienu ietekmi uz veselību un vidi, Sventes vidusskolas komanda veica pētījumu par polietilēna maisiņu lietošanu ikdienā, bet Kalupes pamatskolas komanda parādīja, kā no mājās esošajiem pārtikas produktiem var izveidot bioplastalīnu.

Konkursā komandas vērtēja ekspertu komisija šādā sastāvā: Daugavpils Inovāciju centra metodiķe Viktorija Kozlovska, Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departamenta zinātniskā asistente Kristīna Aksjuta, Daugavpils Sikspārņu centra vadītājs un gids Ainārs Pankjāns. Pēc ekspertu lēmuma 1. vietu konkursā ieguva Sventes vidusskolas komanda (Anna Virbale, Jana Švedova, Megija Eisāne, sk. Natālija Gridasova) par eksperimentu “Tīra daba!”, 2. vietu ieguva 2 komandas: Zemgales vidusskolas komanda (Jekaterina Artemjeva, Jelena Goršentova, Veronika Puzirevska, sk. Jadviga Bobkova) par eksperimentu “Plastmasas pudeļu un gāzēto dzērienu bīstamība dabai un cilvēka veselībai” un Kalupes pamatskolas komanda (Kristiāna Gadzāne, Jekaterina Laskina, sk. Rita Koržeņevska) par eksperimentu “Bioplastalīns”.

Komandām bija iespēja ne tikai parādīt savus eksperimentus un to rezultātus, bet arī iegūt papildus zināšanas, vērojot citu komandu video materiālu ar veikto eksperimentu.

Paldies visām komandām un skolotājiem par dalību šajā konkursā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *