Daugavpils novada sociālo zinību skolotāju seminārs Špoģu vidusskolā

22.novembrī Špoģu vidusskolā notika Daugavpils novada sociālo zinību skolotāju seminārs. Uzkrātajā pieredzē dalījās projekta „Globālā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos” komanda.

Novada skolotāji tika iepazīstināti ar globālās izglītības pamatjautājumiem, galvenajām satura jomām. Semināra gaitā raisījās diskusijas par norisēm mūsdienu pasaulē, par pasaules sarežģītību, nedrošību, pārblīvēto informācijas plūsmu, telpas un laika uztveres  maiņu. Pedagogus satrauc jautājumi, kas saistīti ar sabiedrības vērtībām un to izpratni. Personības vietā nāk masu cilvēks, kas cieši saistīts ar tehniku, zaudējis savu individualitāti un radošo izpausmi.

Semināra dalībnieki iepazinās ar metodiskajiem paņēmieniem kā strādāt ar dažāda veida informācijas avotiem, guva idejas darbam ar aktualitātēm, izvērtēja viedokļu ietekmēšanas veidus un analizēja piemērus medijos.

Klātesošo interesi raisīja migrācijas tēma, lielākie emigrācijas un imigrācijas procesi Latvijas vēsturē. Pedagogi pētīja migrācijas procesus ģimenes vēsturē un katrs veidoja savas ģimenes migrācijas karti, izvērtēja ieguvumus un zaudējumus.

Sociālo zinību mācību priekšmeta saturs ietver jautājumus pat sociālo taisnīgumu un naudu. Ne tikai mācību stundās, bet arī skolas ikdienā nākas domāt  par netaisnībām sabiedrībā- gan naudas resursu, ienākumu ziņā, gan attieksmes un vērtību ziņā. Skolotāji dalījās pieredzē, kā runāt par dažādiem dzīves stiliem un „attiecībām ar naudu” dažādību.

Skolotāji secināja, ka globālā izglītība rosina iepazīt un izzināt, diskutēt un aizdomāties par to, kurp mēs ejam un kas notiek pasaulē, kā tas ietekmē ikvienu cilvēku. Mums jāprot izmantot globalizācijas pozitīvos aspektus un jāmācās novērst negatīvo ietekmi. Plūstot pasaules norisēm līdzi, jāprot noorientēties piedāvājumos  un jāspēj saglabāt savu identitāti.

Semināra noslēgumā novada sociālo zinību skolotājus uzrunāja Daugavpils novada Izglītības pārvaldes speciāliste Janita Zarakovska.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *