Daugavpils novada vidusskolu skolēni uzzina par izglītības iespējām pēc skolas absolvēšanas un tiekas ar dažādu profesiju pārstāvjiem

Daugavpils novada kultūras centrā 11.01.2018 notika pasākums “Mana nākotnē” projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Tā laikā bija piedāvāta iespēja skolēniem no Salienas, Zemgales, Špoģu, Sventes un Vaboles vidusskolām tikties ar Daugavpils universitātes, Rīgas tehniskās universitātes, Malnavas koledžas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, lai uzzinātu cik dažādas un daudzveidīgas studiju un profesijas apguves iespējas paveras pēc skolas beigšanas, kas jāņem vērā, lai varētu turpināt studijas interesējošā profesijā.

Tāpat skolēniem bija iespēja iepazīties ar Tirdzniecības un rūpniecības kameras darbību Latvijā, uzzināt par uzņēmējdarbību un uzņēmējiem, kopējām tendencēm un Latvijas novadu attīstības specifiku, uzdod jautājumus Daugavpils nodaļas vadītājai Marinai Terzai. Par iespējām savu vaļasprieku, amatnieka prasmes pārvērst peļņu nesošā nodarbē stāstīja amatu meistars keramikā un IK „KERAMIKA –VG” Valdis Grebežs, dodot arī klātesošajiem iespēju iemēģināt roku produkta izveidē. Par IT sfēras darba specifiku, karjeras iespējām un uzņēmējdarbību šajā nozarē stāstīja un atbildēja uz jautājumiem SIA “MS-IDI valdes priekšsēdētājs un IT jomas speciālists Nikolajs Pušņakovs. Savukārt zvērināts advokāts Jānis Radionovs pastāstīja par jurista darba iespējām dažādās valsts, pašvaldības struktūrās un uzņēmumos, nepieciešamo izglītību un zināšanām, karjeras veidošanas iespējām, kā arī atbildēja uz jautājumiem.

Paldies visiem pasākuma “Mana nākotnē” dalībniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *