Daugavpils un Ilūkstes novada skolēnu Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības

Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības notika 1. jūnijā Ilūkstes stadionā, kur piedalījās 5 komandas no Daugavpils un Ilūkstes novada.

Pasākuma mērķis ir mudināt jauniešus apgūt zināšanas un praktiskas iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā, veicināt  viņu līdzcietības un atbildības jūtas, kā arī atraisīt vēlmi un drosmi palīdzēt cietušajam dzīvībai un veselībai bīstamās situācijās. Prasme un drosme sniegt palīdzību krīzes situācijās ir liels ieguvums ikvienam.  Ikdienā ikviens no mums var nokļūt situācijās, kas ir bīstamas dzīvībai, un tad ir svarīgi, ja blakus ir līdzcilvēki, draugi vai tuvinieki, kas zina, kā pareizi rīkoties.

Sacensībās tika izveidoti praktiskie pirmās palīdzības sniegšanas etapi, kuros ar statistu un grimētāju palīdzību attēloti dzīves īstenībai pietuvināti nelaimes gadījumi ar vairākiem cietušajiem. Sacensību darbība norisinājās 6 praktiskajos etapos, 2 teorētiskajos etapos. Viens no praktiskajiem etapiem bija saistīts ar Latvijas bruņotajiem spēkiem, kur skolēni ar lielu prieku pārvarēja šķēršļus, cietušo transportēja uz nestuvēm, savāca somas un pārbaudīja savu uzmanību. Skolēniem ļoti patika etaps „Spēle”, kas bija saistīts ar teorētiskajiem jautājumiem un „Mēmo šovu”.

Ar brīvprātīgo jauniešu –  „aktieru” palīdzību tika izspēlēti nelaimes gadījumi: gan auto avārija,  ērču kodums un apakšdelma lūzums, gan termisks apdegums, bezsamaņa, astmas lēkme un citi pārbaudījumi, kur sacensību dalībniekiem bija jāspēj ātri un pareizi rīkoties.

1.vietu sacensībās vidusskolu grupā izcīnīja Zemgales vidusskolas komanda: Vladimirs Čučukins, Elīna Baranovska, Stefānija Semjonova, Margarita Kostigova, Margarita Ziļe, Elvīra Baranovska.

Pamatskolas komanda no Zemgales vidusskolas ieņēma 2. vietu. Komandas sagatavoja skolotāja Jadviga Bobkova.

1.vietu pamatskolu grupā ieņēma Ilūkstes 1. vidusskolas komanda, vidusskolas komanda ieņēma 2. vietu.

Lai sacensības šogad varētu veiksmīgi noritēt, savu atbalstu sniedza LSK Daugavpils un Ilūkstes novadu komiteja, ko vada izpilddirektore Skaidrīte Davne.  Komiteja  nodrošināja siltas pusdienas un balvas dalībniekiem, organizēja bērnu koncertu un spēles.  Paldies sacensību galvenajai tiesnesei Terēzei Strodei un visiem tiesnešiem no Daugavpils medicīnas koledžas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *