Dažādība – kopienas resurss

Špoģu vidusskola uzsākusi darbību projektā „Dažādība kā izglītības un kopienas attīstības resurss”, kuru organizē Izglītības attīstības centrs (IAC) partnerībā ar Latvijas Kopienu iniciatīvu fondu (LKIF) un Norvēģijas Valsts daudzkultūru izglītības centru (NAFO). Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Darba virzieni saistīti ar starpkultūru izglītības programmu, kurā ietverti jautājumi, kā vadīt daudzveidību skolās un vietējā kopienā.

Projektā iesaistījušies 15 Latvijas skolu un vietējo kopienu pārstāvji. Špoģu vidusskolu pārstāv piecu dalībnieku komanda-četri pedagogi Antra Dombrovska, Ārija Mihailova, Marija Umbraško, Andris Zeile un Višķu pagasta jaunatnes lietu speciālists Jānis Briška.

No 24.-26.septembrim Siguldā notika programmas apguves seminārs, kurā ar skolu komandām strādāja IAC, Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda un Norvēģijas Valsts daudzkultūru izglītības centra (The National Centre for Multicultural Education) eksperti.

Seminārā iepazināmies ar Latvijas sabiedrībai aktuālām tēmām par integrācijas iespējām, uzklausījām imigrantu pieredzes stāstus, risinājām jautājumus par identitāti, kultūras daudzveidību un migrāciju, diskutējām par skolas un kopienu lomu sabiedrības integrācijas procesā. Vērtīga bija Norvēģijas pieredze imigrantu integrācijā kopienās, tāpat arī piedāvātās pedagoģiskās pieejas darbam daudzkultūru klasēs.

Skolu komandu uzdevums projekta norises gaitā aprobēt izstrādātos materiālus dažādās situācijās, dažādam klausītāju lokam un sniegt atgriezenisko saiti projekta komandai.

Mūsu skola projekta aktivitātēs iesaistījusies, lai veidotu starpkultūru dialogu un veicinātu sabiedrības grupu integrāciju, jo mūsdienu izaicinājums ir atklāt veidu, kā radoši sadzīvot un mijiedarboties ar atšķirību vietējā kopienā, Latgalē un Latvijā. Tas padara dzīvi ne tikai radošāku un aizraujošāku, bet arī sarežģītāku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *