Dienvidlatgales tradicionālās muzicēšanas konkurss „KLABERJAKTE 2019” Līvānos

28. martā Līvānu Kultūras centra mazajā zālē norisinājās Dienvidlatgales dziedātāju, muzikantu un dejotāju konkursa “Klaberjakte 2019” pusfināls. Konkursa mērķis ir mūzikas kultūras izpratnes veidošana un pašizpausmes rosināšana tradicionālās muzicēšanas jomā, daudzveidīga, lokālās tradīcijās sakņota tautas muzicēšanas repertuāra apgūšana, pārmantošana un popularizēšana, tradicionālās muzicēšanas aktualizēšana. Daugavpils novadu šajā konkursā pārstāvēja Naujenes pamatskolas folkloras kopas “Mazā Rūžeņa” dalībniece Santa Bule (skolotāja Inga Zeile), kura ieguva 1. pakāpes diplomu, Vaboles vidusskolas folkloras kopa “Kanči” (vadītāja Elga Kursiša), kura ieguva 1. pakāpes diplomu un ceļazīmi uz konkursa finālu, un Špoģu vidusskolas folkloras kopas dalībniece Emma Zdanovska (skolotāja Marija Umbraško), kura arī ieguva 1. pakāpes diplomu un ceļazīmi uz konkursa finālu, kurš notiks 27. aprīlī Rīgas Tehniskajā universitātē. Apsveicam folkloras kopas dalībniekus un vadītājus ar labiem sasniegumiem! Konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar bērnu un jauniešu folkloras kopu reģionālajiem koordinatoriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *