Dinaburgas cietokšņa vilinājums

Piecpadsmit reizes šo vietu apmeklējis Krievijas imperators Nikolajs I, deviņas reizes – Aleksandrs II, divas reizes -Nikolajs II. Četrus gadus ieslodzījumā te atradās A. S. Puškina draugs Vilhelms Kihelbekers. Te pabijuši vairāki mūsdienu valstu prezidenti un vēstnieki. Turp doties izlēma arī Randenes pamatskolas skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Kas tas ir?

Protams, tas ir Dinaburgas cietoksnis. Pēdējais pasaulē bastionu tipa cietoksnis. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja, ka cietoksnim ir ļoti bagāta un sena vēsture. Arī mūsdienās tas strauji attīstās, un kļuvis par vienu no iemīļotākajiem apskates objektiem pilsētā.

Sikspārņu centrā, kas atrodas Nikolaju vārtos, randenieši iepazinās ar sikspārņu dzīvesveidu, fotogrāfijām, dažādiem materiāliem un eksponātiem, kas saistīti ar šo nakts zīdītāju dzīvi. Uzzināja, ka tieši cietoksnī atrodas otra lielākā ziemojošo sikspārņu kolonija Baltijas valstīs.

Ģida pavadībā izstaigāja bruģētās cietokšņa ieliņas, uzspēlēja kvestu, proti, pēc izsniegtās kartes viņiem vajadzēja atrast dažādus objektus, veikt pie tiem dotos uzdevumus. Un, protams, fotografēties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *