Domājām spēlējoties

23. maijā Randenes pamatskolas skolēni Valsts izglītības satura centra projekta (Nr.8.3.2.2/16/I/001) ”Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros apmeklēja AHHAA Zinātnes centru Tartu (Igaunija).

Varētu teikt, ka AHHAA centrs ir savdabīgs zinātnes muzejs. Mēs muzejos esam pieraduši, ka nedrīkst neko aiztikt ar rokām, šeit viss ir pretēji. Visu, ko jūs redzat un ko jums piedāvā, drīkst un vajag izmēģināt, aptaustīt.

Katrs mācību ekskursijas dalībnieks kļuva par eksperimentētāju. Pateicoties tam, katrs varēja tieši (kā saka – uz savas ādas) izbaudīt zinātnes atklājumus un tehnikas iespējas. Un viss it kā nenopietni, it kā spēlējoties. Ne par velti AHHAAA centra moto ir – domājam spēlējoties!

Randenes skolēniem bija iespēja pabūt visās trijās izstāžu zālēs, kā arī planetārijā un zinātnes teātrī. Pacelt sevi Minhauzena tornī, radīt zibeni mazā burciņā, nospēlēt uz stabulēm (bez jebkādas muzikālas sagatavotības), iziet cauri tunelim aizvērtām acīm un pārbaudīt savu līdzsvaru, nobraukt ar velosipēdu, kurš atrodas 8 metru augstumā. Izmēģināt sevi pilota lomā uz aviosimulatora, radīt tornado un daudz ko citu. Toties planetārijā varēja doties aizraujošā ceļojumā caur Visumu. Piedalīties darbnīcā un noteikt vielu skābumu. Un tā vēl un vēl.

Jāatzīmē, ka skolēniem ļoti patika. Viņi labprāt vēlreiz aizbrauktu uz AHHAA, lai no tur redzētajiem zinātnes brīnumiem, kas klusi, kas skaļi izdvestu – ahāāā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.