Dronu šahs

Vaboles vidusskolas 12. klases skolēni Laura Kukle, Baiba Upeniece, Mārtiņš Bruņenieks(komanda “LaBaM”) piedalījās “Solve for Tomorrow” konkursā “Kā varam izmantot tehnoloģijas, lai vairotu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku, nevis ļautu tehnoloģijām pārņemt mūsu dzīvi?”. Konkursa dalībnieki ir Lietuvas, Latvijas un Igaunijas skolēni. Mūsu skolas ideja – “Dronu šahs”! Jā, jā tieši tā – jaunieši un pieaugušie spēlētu šahu, pārvietojot figūras ar droniem!

Konkursu “Solve for Tomorrow” sociālās iniciatīvas ietvaros rīko “Samsung Electronic Baltics”. Samsung “Solve for Tomorrow” ir globāla iniciatīva, kas tiek īstenota vairāk nekā 30 valstīs visā pasaulē un veicina skolēnu pašizglītošanos STEM nozarēs (Dabaszinātnes, Tehnoloģijas, Inženierzinātnes un Matemātika), kā arī motivē bērnus un jauniešus risināt sev un apkārtējai sabiedrībai aktuālus jautājumus.

Konkurss norisinās 3.kārtās. Pirmajā kārtā jau pagājušajā mācību gadā bija jāiesniedz dizaina domāšanas un datortehnoloģiju ekspertiem sava ideja un tās īss apraksts. Otrajā posmā komandas turpināja savu ideju attīstīšanu jau detalizētāk, pielietojot Dizaina domāšanas meistarklasē un mentoringa sesijās iegūtās zināšanas. Uz 3. kārtu Baltijas līmenī tiek izvirzītas 5 komandas no katras valsts.

Vaboles vidusskolas komanda “LaBaM” ir saņēmusi priecīgu ziņu no konkursa organizētājiem: “Kopumā 2. kārtā tika iesniegti 25 projekti un komanda LaBaM ir ierindojusies 9. vietā. No piecu finālistu pulka komandu šķīruši vien pāris punkti. Kopumā ideja ir unikāla un būtu realizējama kā start-up uzņēmums!”

Tas mūsu komandai ir liels pagodinājums. Esam lepni par 9. vietu un unikālu iespēju piedalīties starptautiskā konkursā! Ņemot vērā, ka konkurējām ar godalgotās vietas ieguvušajiem – Cēsu Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas apvienoto komandu; Siguldas valsts ģimnāziju; Gulbenes novada vidusskolas, Eiropas Tālmācības vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas apvienoto komandu; Bauskas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Dizaina mākslas skolas un Jelgavas tehnikuma apvienoto komandu; Rīgas Teikas vidusskolu.

Komanda “LaBaM”: esam par tādu tehnoloģiju izmantošana, kas palīdz, nevis “pārņem”!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *