Drošības nedēļa 22.septembrī tiks atklāta ar velosipēda vadītāja eksāmena pārbaudi skolēniem

Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) 22.septembrī atklās Drošības nedēļu. No plkst. 13:20 Valda Zālīša sākumskolā, Kalpaka bulvārī 8, Rīgā, 4.klašu skolēniem sāksies dažādas aktivitātes, aicinot apgūt un paaugstināt zināšanu līmeni par drošības jautājumiem ceļu satiksmes noteikumos un personīgās drošības garantēšanas iespējām ceļu satiksmē, kā arī pamēģināt kārtot eksāmenu, lai iegūtu velosipēdista vadītāja apliecību.

Velosipēds ir iekarojis popularitāti arī mūsu valstī, un bērni un jaunieši ir vieni no aktīvākajiem velosipēdistu saimes dalībniekiem. Kā paredz Ceļu satiksmes likums, velosipēda apliecību tagad var saņemt 10 gadu vecumā, nokārtojot velosipēda vadītāja eksāmenu un iegūstot savu pirmo vadītāja apliecību.

Tostarp VISC ilggadējā sadarbības partnere CSDD ir atklājusi satiksmes drošības portālu bērniem http://www.berniem.csdd.lv, kur vienuviet apkopoti mācību procesam visaptveroši izglītojoši un informatīvi materiāli bērniem un pusaudžiem – no pasažiera līdz moto braucējam.

Drošības nedēļa ar saukli „Esi drošs ceļā!”, ko organizē VISC, notiks no šā gada 22.septembra līdz 26.septembrim. Tālab pedagogi ir aicināti aktualizēt jautājumus ceļu satiksmē drošības jomā, par satiksmē iesaistīto dalībnieku savstarpējo kultūru un individuālo atbildību gan kā gājējam, gan velosipēdistam, gan pasažierim.

Lai jaunais mācību gads iesāktos veiksmīgi un nelaimes uz ielām izpaliktu, VISC aicina pedagogus ar bērniem un viņu vecākiem pārrunāt gan satiksmes noteikumu pārzināšanu, gan izpratni par kopējo ceļu satiksmes drošību, kā arī spēju paredzēt, novērtēt un atbilstoši rīkoties iespējami bīstamās situācijas uz ielām vai ceļiem. Arī vecākiem ir jāapzinās, ka viņi ir vistiešākais piemērs saviem bērniem, rādot, kā satiksmes noteikumus izmantot ikdienā.

VISC ir izstrādājis izglītojošu materiālu kopumu – elektronisku sociālo stāstu mācību spēli „Īsi stāsti drošai dienai” 7.-9. klašu skolēniem un metodisko materiālu pedagogiem par cilvēkdrošības un veselības jautājumiem, tostarp par ceļu satiksmes drošību. Spēlē dažādās epizodēs ir atainota pusaudžu ikdiena skolā, mājās, starppersonu komunikācijā un brīvā laika aktivitātēs. Mācību spēle ir pieejama VISC mājaslapas banerī „Gudras spēles”. Ņemot vērā skolēnu individuālo attīstību, pieredzi un vajadzības, VISC aicina pedagogus mācību procesā izmantot arī citus VISC izstrādātos metodiskos materiālus.

Drošības nedēļas ietvaros Ziņas TV sadarbībā ar VISC, Latvijas dzelzceļu, Latvenergo, Latvijas Gāzi, CSDD un biedrību „Stop Drugs” ir izveidojusi filmu „Lai dzīvo bērni!”.

Katru dienu desmitiem bērnu gūst traumas vienaudžu grupā vai vienatnē, pētot pasauli vai pierādot sevi draugu priekšā – apdedzinoties ar elektrību, nevietā šķērsojot ielu, uz galvas lecot neiepazītā peldvietā, nepareizi lietojot gāzi, ejot pa dzelzceļa sliedēm, baudot dzīvi! Daudzas no šīm nelaimēm varētu nenotikt! Tās radušās pašu bērnu un jauniešu izraisītās bīstamās situācijās – par kurām filmas gaitā cietušie ir gatavi stāstīt saviem vienaudžiem.

Ziņas TV aicina skolotājus kopā ar jauniešiem noskatīties režisores Janetas Vanagas, operatora Haralda Vecvagara izveidoto filmu, pārrunāt drošības jautājumus skolā, ģimenē un mazināt bērnu traumatismu Latvijā. Filmas pirmizrāde notiks Kino Citadele 2014.gada 22.septembrī. Filmu lejuplādēt un noskatīties var šeit – http://failiem.lv/u/ltlslhg.

CSDD izveidojusi improvizētu ceļu satiksmes eksāmenu gājējiem
Dirdi! Redzi! Dzīvo!

Papildus informācijai:
Diāna ĀboltiņaIzglītības un zinātnes ministrijas
Valsts izglītības satura centra sabiedrisko attiecību speciāliste,
Tālrunis: 67212415
E-pasts: diana.aboltina@visc.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *