Dzejas dienas Kalupes pamatskolā

Septembris ir Dzejas dienu mēnesis. Šogad jubilejas gads, Rainim un Aspazijai – 150!

Katru gadu septembrī Kalupes pamatskolas skolēni brauc ekskursijā uz Raiņa bērnības dzīves vietu Berķeneli, lai apskatītu Raiņa mājas – muzeju un piedalītos skatuves runas konkursā ,,Zelta Sietiņš”. Šogad iespēja apskatīt Raiņa mājas bija 2. klasei, jo konkursā piedalījās 2. klases skolniece Valērija Laskina, kura norunāja Raiņa dzejoli ,,Lielais slinkums” un Aspazijas dzejoli ,,Mēnestiņš meloja”. 6.klases skolniece Elāna Gavrilova klausītājus un žūriju priecēja ar Saulcerītes Vieses ,,Pasaules dziesma ”fragmentu un Aspazijas dzejoli ,,Saules atslēdziņa”.

Mīļš paldies dzejas dienu rīkotājiem, kuri skolēnus pārsteidza ar interesantu ekskursiju pa dārzu un aromātisku liepziedu un piparmētru tēju lapenītē.

Dzejas dienu turpinājums sekoja 16. septembrī Kalupes pārvaldes zālē. Pagasta kultūras menedžere Monika Lipšāne skolēniem aktualizēja Raiņa un Aspazijas biogrāfiju un daiļradi, uzdodot skolēniem jautājumus. 6. klases skolniece E. Gavrilova skandēja Raiņa un Aspazijas dzejoļus, 4. klases skolēni priecēja klātesošos ar pašsacerētām piecrindēm. Dzejoļi tika dziedāti, runāti repa veidā, lomās, dažadās intonācijās. Sveču gaismā varēja baudīt pašas Monikas sacerētos dzejoļus un esejas. Viņa mudināja bērniem pašiem sacerēt kādu dzejas rindu, kā to dara viņa pati.

Pasākuma noslēgumā skolēni varēja apskatīt izstādi, kura bija veltīta Raiņa un Aspazijas daiļradei. Priecēja Kalupes amata meistaru darbi – mūsu skolas skolotāju Initas Ivdras un Sanitas Cirses adījumi, tamborējumi un rotaslietas, R. Seiļa fotogrāfijas, senie un mūsdienu foto piederumi, A. Nartišas apgleznotie akmentiņi un J. Baloža gliemeži un kukainīši.

Aizrit septembris. Taču dzeja ar rudens lapkriti neaizvējos tālu no mūsu ikdienas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *