Dzejas dienu atbalsis Višķu pagastā

Ir izskanējušas Dzejas dienas, bet to atbalsis joprojām silda mūsu sirdis.

11.septembrī Višķu pagasta bibliotēkā rakstaini paklāji aicināt aicināja pasākuma dalībniekus – vietējos iedzīvotājus un Špoģu vidusskolas 10.a un 12.a klases skolniekus – novadnieces Helmas Hansones vadībā doties valdzinošā ceļojumā dzejas pasaulē. Dzejniece iepazīstināja ciemiņus ar vasarā tapušajiem darbiem, lasīja mīļākos dzejoļus, dalījās savās izjūtās, pētot senos pilskalnus, un pārdomās par Latvijas pagātni un tagadni. Viņa rosināja jauniešus izzināt savas saknes, jo tas ļauj spēcīgāk izjust piederību savai dzimtai, savai zemei, savai tautai, bet senču gara spēks palīdz pārvarēt grūtības. Interesanta saruna izvērtās par dzejnieces iedvesmas avotiem un dzejas ceļiem no uzmetumiem līdz grāmatai.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar gleznotāja Sergeja Minakovska darbu izstādi.

Savukārt 26.septembrī Špoģu vidusskolas skolēni tikās ar Maļinovas pagasta dzejniekiem – Tamāru un Ivanu Trutjko. Sarunas centrā – viena no svarīgākajām mūžīgajām vērtībām – mīlestība – un tās daudzveidīgās izpausmes: mātes mīlestība, divu cilvēku mīlestība, dzimtenes mīlestība, mīlestība pret dabu un dzīvniekiem…Dzejas rindās izskanēja doma, ka mīlestība jāsaudzē no skarbiem vārdiem un pārmetumiem, jo tā mūs padara labestīgākus, stiprākus, tā pasargā no nelaimēm un neļauj aiziet bojā, ka dzimtenes mīlestība sākas ar sakoptu sētu, tīru ezermalu, izglābtu vecu ozolu, ka nekā nav svētāka par mātes nesavtīgo mīlestību, ka mums apkārt ir tik daudz brīnumu! Tie jāprot saskatīt, tikai vērīgāku sirdi jāielūkojas pasaulē.

Liels paldies jāsaka Višķu pagasta bibliotekārei Jekaterinai Lonskai, kura Dzejas dienās sagādāja skolēniem un pagasta iedzīvotājiem iespēju tuvāk iepazīt mūsu novada talantīgos cilvēkus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *