Dzejas stunda Kalupes pamatskolā

Reizē ar pirmajām rudens krāsām, ar asteru košumu dārzos, ar nesen iezvanīto mācību gadu atnāk Dzejas dienas. Tās saistās ar Jāņa Raiņa vārdu un diviem nozīmīgiem datumiem viņa mūžā, jo 11. septembrī pasaulē nāk mazais Jānis Pliekšāns un 12. septembrī nu jau Tautas dzejnieks J. Rainis dodas aizsaulē pēc nodzīvota gara un ne tik viegla mūža.

Dzejas dienu tradīcijas nezūd arī Kalupes pamatskolā. Š.g. 11.septembra rīts Kalupes pamatskolā aizsākas neparasti – ar Dzejas stundu „Nāc ar dzeju spēlēties!”

Pasākuma telpā skan liega mūzika, kuru rada mūzikas skolotāja Māra, uz galda krāšņumā sacenšas asteres, un smaržo grozs sārtu ābolu. Uz ekrāna projicēti Jāņa Raiņa dzīves brīžu individuālie un sabiedrībai kopumā svarīgākie momenti. Telpā sāk pulcēties skolēni un skolotāji.

Pēc brīža Dzejas stunda var sākties. To atklāj Latviešu valodas skolotāja, kura iesāk ar dzejas vārsmām un iepazīstina mazos un lielos pasākuma dalībniekus ar Tautas dzejnieka Raiņa laiku un dažiem svarīgiem biogrāfiskiem notikumiem, dzīves pagriezieniem, sasniegumiem. Mūzikas skaņu ritmos tiek skandētas dažādu autoru dzejas, čaklākie ir 4.klases un 6.klases skolēni.

Noslēgumā skolas direktore I. Mukāne apbalvo labākos skolas dzejdarus, kuri aktīvi bija iesaistījušies uzdevuma „Nāc ar Raiņa dzeju spēlēties!” izpildē. Aktīvi darbojās daudzi skolēni no pirmās klases līdz devītai, kuri ar prieku un aizrautību trīs dienas radoši spēlējās ar Raiņa dzejas vārdiem, saliekot tos dzejas rindās, veidojot savu jauno dzejoli. Dažus oriģinālākos darbus skolotāja Irēna nolasa pasākuma dalībniekiem, kuri jaunos autorus sveic vētrainiem aplausiem. Raiņa vārdiem runājot: ”Ikviens lai to uguni kurina, kas visu pasauli sasilda!”

Izspēlējušies ar dzeju, atcerējušies Raiņa un Aspazijas 155. gadadienu, ar sārtu ābolu rokā skolēni un skolotāji dodas uz mācību stundu. Dzejas stunda ir beigusies.

Rudens burvis turpina krāsot. Dzīves stundas turpinās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *