Dzīvot, mācīties un strādāt kopā

Izglītības attīstības centrs ir uzsācis jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekta “Dzīvot mācīties un strādāt kopā” realizāciju. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar British Council Latvia. Projektā darbosies 15 komandas un 15 tālāk izglītotāji no Latvijas skolām. Es pārstāvēšu Špoģu vidusskolu un iesaistīšos projekta aktivitātēs kā tālāk izglītotājs.

No 31. janvāra līdz 2. februārim Siguldā, projekta ietvaros, norisinājās seminārs “Vērtības, iespējas un izaicinājumi daudzveidības kontekstā”. Semināra gaitā dalībnieki iepazinās ar kritiskās un loģiskās domāšanas instrumentiem un metodēm sekmīgai informācijas atlasei un pārvaldīšanai, kultūrizglītības potenciāla izmantošanas iespējām mācību procesā, mediju lomu mūsdienu sabiedrībā. Tika diskutēts par pilsoniskās līdzdalības iespējām skolā un kopienā, piederības un vietas izjūtas lomu identitātes veidošanā un aktīvas dzīves pozīcijas veicināšanā. Saistošās un saturiski bagātās lekcijās auditoriju uzrunāja Ingūna Elere-dizaina biroja H#E līdz dibinātāja un Latvijas mākslas akadēmijas profesore, Tesa Džoula – Medij pratības centrs, ASV, Toms Urdze – vietnes “Metodes.lv” vadītājs Aija Tūna – DR. paed., IAC trenere, Latvijas valsts simtgades biroja Izglītības un jauniešu projektu vadītāja, Linda Arhimoviča – Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra direktore un Vita Brakovska – biedrības “Zinis” vadītāja.

Semināra dalībniekiem tika dota iespēja noskatīties filmu ”Neiespējamais ir iespējams” un uzdot jautājumus filmas režisoram Arnim Asperam.

IAC komandai paldies par doto iespēju mācīties, darboties, dalīties un gūt jaunu pieredzi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *