Eiropas valodu diena Špoģu vidusskolā

Runājam dažādās Eiropas valodās

Šī gada 25.septembrī Špoģu vidusskolā notika pasākums, veltīts Eiropas valodu dienai – “Parunā ar mani!” Pasākuma mērķauditorija bija 6.-8.klašu skolēni. Katra klase veidoja komandu (4 cilvēki), kas pārstāvēja klasi viktorīnā.

Pasākumu atklāja 7.b klase, sasveicinoties ar skolēniem dažādās Eiropas valodās. Turpinājumā sekoja viktorīna, kas sevī ietvēra dažādus jautājumus par Eiropas valstu valodu izcelšanos, to lietojumu un attīstību no senākiem laikiem līdz mūsdienām. Skolēni varēja parādīt savas zināšanas gan ģeogrāfijā, gan valodniecībā, gan vēsturē.

Starplaikos skolēni priecēja ar dažādiem priekšnesumiem – dziesmām, anekdotēm, skaitīšanu dažādās valodās. Pasākumā pārsvarā dominēja latviešu, angļu un vācu valoda, bet skolēni nebaidījās no izaicinājuma sevi parādīt arī franču, itāļu un citās Eiropas valodās.

Pasākumā valdīja pozitīva gaisotne, skolēni labprāt piedalījās un dziedāja līdzi dalībniekiem. Noslēgumā pasākuma dalībnieki varēja dzirdēt, kā skan atsveicināšanās dažādās valodās un katra komanda saņēma veicināšanas balvas.

Šāda veida pasākumi mudina skolēnus aizdomāties, cik labi ir zināt vairākas valodas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *