Eiropas valodu dienas

Valodu daudzveidība ir liela un sargājama vērtība, bet valodu prasme – katra cilvēka bagātība. Kopš 2001. gada katru gadu 26. septembrī Eiropas valstīs tiek svinēta Eiropas valodu diena. Valodu dienas uzdevums ir padziļināt izpratni par daudzvalodību Eiropā, radīt interesi un rosināt apgūt valodas skolā un ārpus tās.

Divu dienu garumā Špoģu vidusskolas skolēni angļu valodas stundu ietvaros iesaistījās dažādās aktivitātēs: 3.-8. klašu skolēni veica dažādus pētījumus par Eiropas valodu daudzveidību, meklēja valstu nosaukumus angļu valodā, mācījās tos pareizi izrunāt, pētīja pilsētas, valsts valodas nosaukumus un tautības, mācījās izrunāt mēles mežģus dažādās valodās un minēja, kādā valodā tie bija.

Savukārt 9.klases skolēni veica pētījumu par žestu valodām visā pasaulē. Kā zināms, žestus arī aktīvi izmanto saziņai katrā valstī. Projekts bija veicams angļu valodā un lai informācija būtu bagātāka, un stāstījums aizraujošāks, skolēni apkopoja atrasto informāciju, veica atlasi, papildināja ar attēliem un zīmējumiem, veidojot vizuālu materiālu vai prezentācijas digitālā formātā, ko vēlāk grupās prezentēja klases biedriem. Rezultātā tika noskaidrots, kādi žesti ir vispopulārākie un saprotami katram cilvēkam un ar kādiem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo dažiem izplatītiem žestiem dažādās pasaules daļās var būt pretēja nozīme.

Paldies visiem skolēniem par aktīvu dalību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *