Ekskursija uz Aglonu

Silenes pamatskolas 5. – 9. klases skolēni 16. oktobrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Aglonu. Skolēni apmeklēja Kristus karaļa kalnu, kur bija iespēja atpazīt Bībeles tēlus. Priecēja skaistais dekoratīvo stādu dārzs.

Maizes muzejā sagaidīja saimniece Vija Kudiņa ar latgalisku uzrunu. Varēja sajust tikko ceptas maizes smaržu. Caur stikla sienu skolēni ielūkojās ceptuvē. Muzejā ir savāktas daudzas lietas, kas saistītas ar graudu pārstrādi un maizes cepšanu: sprigulis, lizes, abras u.c. Muzeja saimniece atraktīvā veidā pastāstīja un parādīja maizes tapšanas procesu. Vija atgādināja, ka veiksmīga darba pamatā ir labas domas, labi vārdi un mīlestība. Katrs skolēns izveidoja savu maizes kukulīti. Kamēr maizīte cepās, tika baudīts cienasts: rudzu maize, grūbu putra, zāļu tēja ar medu. Pasākuma gaitā bērni uzzināja, kā pieklājīgi uzvesties pie galda. Un pārsteiguma brīdis bija klāt – maizīte izcepta. Bērni priecājās par skaistajiem klaipiņiem. Katrs skolēns mājās pārveda izceptu, paša izveidoto maizes kukulīti. Sirsnīgs paldies muzeja vadītājai, par to, ka māca mīlēt un cienīt maizi.

Ekskursija noslēdzās pie noslēpumainā Velnezera (Čortaka). Te skolēni izbaudīja tā klusumu un mieru, jo pie ezera nedzīvo ne putni, ne kukaiņi.

Ekskursijas laikā tika gūtas gan zināšanas, gan baudīta atpūta, priecājoties par zelta rudens krāšņumu un Latgales skaisto dabu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *