Ekskursija uz Marka Rotko mākslas centru

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros 5. decembrī Zemgales vidusskolas 9. un 11.klases skolēni apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas, kultūras un izglītības centrs Daugavpils cietoksnī. Kaut gan skolēni jau bija šajā centrā, tomēr ar interesi gaidīja jaunus atklājumus, jo centrā bieži mainās izstādes, tiek organizētas darbnīcas un meistarklases. Arī šoreiz mums piedāvāja radošas aktivitātes mākslas telpā, kur skolēni noskatījās īsu filmu par grafikas aukstspiediena tehniku. Pēc tam katram bija iespēja izveidot savu kompozīciju uz lapas. Mūsu mākslinieku darbos varēja redzēt sirdis, putnus, puķes, zīmes. Visi guva daudz pozitīvu emociju.

Pēc radošajām aktivitātēm gida pavadībā tika iepazītas dažādas izstādes, apskatīti mākslas darbi. Izglītojamie redzēja latviešu un ārzemju mākslinieku gleznu izstādi, mēģināja atšķirt abstrakcionismu no ekspresionisma, fantazēja par sižetiem. Ekskursija noslēdzās Marka Rotko zālēs, kur uzzinājām par mākslinieka ģimeni, dzīvi un daiļradi. Apmeklējot mākslas centru, skolēni paplašināja savas zināšanas par vizuālo mākslu.

Paldies centra darbiniekiem par laipno uzņemšanu! Paldies projektam „Latvijas skolas soma”!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *