Ekskursija uz Tadenavu

Projekta „Skolas soma” ietvaros Sventes vidusskolas 5.-6. klases grupa 17. maijā devās ekskursijā uz Tadenavu iepazīties ar Raiņa dzimto vietu un bērnību, izjust tā laika vēsturi, mājas auru, noskaņu, iztēloties mazā Žanīša bērnības izpriecas. Skolēniem tika piedāvāts gida stāstījums par Pliekšānu ģimenes dzimtu, dzīvi, Raiņa bērnību.

Raiņa muzeja „Tadenava” ekspozīcija ASV saņēmusi starptautisko THEA vides dizaina balvu par izciliem sasniegumiem ekspozīcijas veidošanā. Skolēniem bija iespēja izspēlēt dažādas interesantas no koka izgatavotas spēles, iepazīties ar Jāņa Raiņa dzejoļiem par bērnību, kur viscaur jūtams saules motīvs, pašiem palasīt no galvas dzejoļus. Skanēja dzejoļi pat čigānu valodā.

Skolēni bija ļoti gandarīti par piedāvātu ekskursiju, kas izraisīja viņos ļoti daudz pozitīvu emociju, vēlmi radoši un aktīvi darboties. Paldies „Latvijas skolas somai” par šo iespēju!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *