Ekspluatācijā nodota Naujenes pirmsskolas izglītības iestāde

Ekspluatācijā nodota Naujenes pirmsskolas izglītības iestāde „Rūķītis”, kurā 11 mēnešu garumā tika veikta ēkas, katlu mājas un iekšējo inženiertīklu rekonstrukcija.

2010.gada nogalē Naujenes pirmsskolas izglītības iestāde piedzīvoja energoefektivitātes paaugstināšanas projekta noslēgumu, savukārt jau 2013.gada novembrī savu īstenošanas gaitu uzsāka nākamais projekts, kura kopējās izmaksas sastādīja 1 miljonu 619 tūkstošus 782 eiro, būvdarbus veica – SIA „Ditton būve”.

Bērnu dārza paneļu ēka pēc tipveida projekta celta 1990.gadā. Pašlaik pirmsskolas izglītības iestādi apmeklē 176 bērni vecumā no pusotra līdz sešiem gadiem. Ir nokomplektētas 8 grupas. Pateicoties projekta realizācijas gaitā izveidotajām papildus grupas telpām, aktīvās rindas jautājums ir atrisināts.

Projekta gaitā veikta piebūves būvniecība ar administratīvajām telpām personālam un medicīnas telpu grupu. Bērnu dārzs ir ieguvis arī jaunu un gaišu sporta zāli, kas varēs tikt izmantota gan kultūras un sporta pasākumiem, gan mūzikas nodarbībām. Iestādes veiksmīgai darbībai esošās ēkas pagrabstāvā izbūvēta veļas mazgātuve un darbnīcas telpas. Turpat pagrabā tagad ir jauns siltummezgls, ventilācijas kamera un elektrosadale. Ēdināšanas bloks tagad atbilst visām sanitāro normu prasībām un ir saņēmis modernas iekārtas, savukārt jaunajā katlu mājā tagad ir iespēja regulēt siltuma padevi. Pastaigu laukumos uzceltas jaunas un drošas pastaigu verandas, uzstādīti moderni rotaļu elementi, esošajās ēkas telpās veikti kapitālie remonti.

Jebkurš objekts, kas ir izrenovēts un sakārtots, nes lielu gandarījumu, it sevišķi tie objekti, kas veicina izglītības līmeņa celšanu, tās lomas nostiprināšanu gan pagasta, gan arī visa novada mērogā.

Iestādes vadītāja Anna Vaidere un Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne teica paldies vārdus gan novada domes vadībai, gan arī visiem tiem, kas palīdzējuši projekta īstenošanas gaitā un aktīvi tajā piedalījušies.  Naujenes pirmsskolas izglītības iestādi patiesi var saukt par vietu, kurā tiek izdzīvota bērnība visā tās krāšņumā. Bērni kā saulītes priecē katru iestādes apmeklētāju, vai tie būtu ārvalstu ciemiņi vai pašu mīļie pedagogi un auklītes. Par godu projekta noslēgumam „Rūķīša” bērni veltīja nelielu koncertu, uzstāšanās beigās dāvinot pašdarinātos ziedus visiem klātesošajiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *