Ekspluatācijā pieņemta Naujenes pagasta Lāču pamatskola

Lāču pamatskolas ēkas rekonstrukcijas 1. kārta veikta ERAF projekta „Daugavpils novada izglītības iestāžu konkurētspējas uzlabošana un izglītības pakalpojumu pieejamības paaugstināšana” ietvaros.

Saskaņā ar projektēšanas uzdevumu, tehniskajiem noteikumiem un renovācijas programmu tika nosiltināta skolas fasāde un bēniņi, nomainīts jumta segums, logi, ārdurvis, elektrotīkli un gaismekļi, ūdensvads un kanalizācija, kā arī ugunsdrošības un  apsardzes sistēmas. Atjaunota skolas telpu apdare. Skolā izbūvēta sporta zāle ar volejbola un basketbola laukumiem,  ierīkotas ģērbtuves un dušas telpas, kā arī sporta nodarbību telpas. Vides pieejamības nodrošināšanai skola aprīkota ar vertikālo pacēlāju. Veikti arī teritorijas labiekārtošanas darbi. Būvdarbi izmaksāja 1 187 073,02 eiro. Būvdarbus veica SIA „Ditton būve”.

Lāču pamatskolas direktors Andris Meškovskis par vislielākajiem ieguvumiem skolas renovācijas rezultātā: „Vislielākais ieguvums ir tas, ka uzlabojusies skolas estētiskā vide. Dotajā brīdī tās telpas, kas ir izrenovētas, ir ļoti skaistas un mūsdienīgas. Ir uzlabojusies arī vides pieejamība. Tagad mums ir arī moderna sporta zāle, ar visu basketbola un volejbola aprīkojumu, ģērbtuvēm, dušām. Skolēni, vecāki un skolotāji ir ļoti priecīgi un gandarīti par šo rezultātu. Protams, liels paldies gan novada pašvaldībai, gan celtniekiem. Es ceru, ka projekta otrā kārta arī būs”.

Kā atzīst skolas direktors, projekta otrajā kārtā būtu jāremontē klašu telpas, gaiteņi un jāmaina ventilācijas sistēma. Dotajā brīdī skolā mācās 126 bērni, ieskaitot arī pirmsskolas grupiņu bērnus.

Lāču pamatskola šogad ir pēdējā ekspluatācijā pieņemtā novada izglītības iestāde. Nākamā gada sākumā ekspluatācijā tiks pieņemta trīs pēdējās izglītības iestādes, kas renovētas ERAF projekta ietvaros.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *