Ekspluatācijā pieņemta Vaboles vidusskolas sākumskolas ēka (papildināts ar video)

Daugavpils novadā noslēdzies projekts „Vaboles vidusskolas sākumskolas ēkas renovācija”. Renovācija notikusi Eiropas reģionālā attīstības fonda projekta „Daugavpils novada izglītības iestāžu konkurētspējas uzlabošana un izglītības pakalpojumu pieejamības paaugstināšana” ietvaros. Projekta kopējais finansējums sastāda 483 416,93 EUR. Būvniecības darbus veica pilnsabiedrība „Vanpro un Nordserviss”. Ēkas pieņemšana ekspluatācijā notika 9.decembrī.

Saskaņā ar projektēšanas uzdevumu, tehniskiem noteikumiem un renovācijas programmu skolas ēkā tika veikta ārsienu siltināšana, jumta seguma maiņa, iegādātas mēbeles, telpu daļēja pārplānošana, jaunu starpsienu izbūve, ārsienu nostiprināšana, 1.stāva grīdu siltināšana, 1. un 2.stāva jaunu grīdas segumu ierīkošana, durvju bloku nomaiņa, jaunu logu bloku uzstādīšana, jaunu ieejas durvju bloku uzstādīšana, telpu kosmētiskais remonts un daudzi citi darbi.

Katlu telpā uzstādīti firmas „Grandeg” (Latvija) divi granulu apkures ūdenssildāmie katli ar jaudu 40 kW katrs. Ēka tiek kurināta ar kokskaidu granulām.

Iepriekšējais ēkas remonts tika veikts tālajā 1994.gadā, stāsta Vaboles vidusskolas direktore Elita Skrupska. „Tas gaidīšanas laiks uz renovāciju bija tiešām ļoti, ļoti ilgs, toties tagad, darbiem noslēdzoties, sajūta ir fantastiska! Ir liels gandarījums par kvalitatīvi un raiti paveikto darbu un par acīmredzamo rezultātu.”

Vaboles vidusskolas sākumskolas ēkas „Mazajā skolā” atrodas ēdnīcas telpas, divas pirmsskolas grupa telpas un sākumskolas kabineti. Tepat atrodas arī meiteņu mājturības kabinets, logopēda un medmāsas kabineti. Uz doto brīdi šajā ēkā mācās 27 bērni.

„Šī gada izskaņā mums ir skaista un pamatota cerība uz to, ka tuvākajā nākotnē renovāciju piedzīvos arī Vaboles vidusskolas ēka, jo jau šobrīd tiek veikts ēkas energoaudits, tiek spriests arī par jauno siltināšanas projektu. Gribas, lai abas ēkas ir secīgi sakārtotas un izskatās vienlīdz skaisti”, tā bilst skolas direktore.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *