ERASMUS+ projekta ietvaros Biķernieku pamatskolā viesojās Itālijas, Slovēnijas un Spānijas pedagogi

Biķernieku pamatskola pirmā nedēļa pēc pavasara brīvlaika iesākusies ar trim raženām, piepildītām projekta darba dienām. ERASMUS+ projektā Nr.2016-1-IT02-KA219-024427_2 “Radošā enerģija īpašu cilvēku aktivizēšanai” (LAB4S.P.A.C.E. “Special people activating creative energy”) ietvaros mūsu skolā viesojās Itālijas, Slovēnijas un Spānijas pedagogi. Projekta dalībnieku komanda strādāja pie projekta pamatuzdevuma – iemācīt saviem kolēģiem tādas metodes un paņēmienus, ar kuru palīdzību iespējams vairot līdzcilvēku labsajūtu skolas vidē. Šajā sakarā, gatavojoties projekta aktivitātei Latvijā, mūsu skolas pedagogu grupa, kuri darbojas projektā, izstrādāja un aprobēja savu metodisko materiālu. Šajā materiālā iekļauta un apkopota dažādu darba grupu pieredze par iekļaujošo izglītību.

Projekta dalībnieki mācījās, piedzīvojot un pārdzīvojot visdažādākās ar speciālo izglītību saistītas situācijas. Bieži radās diskusijas un jautājumi par metodiku.

Starptautisko projektu uzdevums ir arī popularizēt savu pašvaldību, tās kultūrvidi, iepazīstināt viesus ar mūsu reģiona tradīcijām. Mēs savus viesus iepazīstinājām ar Biķernieku, Kalkūnes, Sventes un Vaboles pagastiem. Devām iespēju iepazīt Latgales pērli Aglonu un apmeklēt Maizes muzeju, kopīgi cepām maizi kopā ar Viju Kudiņu.

Projekta dienas Daugavpils novadā aizritēja ļoti ātri. Dalībniekiem sirdīs palika gandarījums par citas kultūras iepazīšanu, par jaunām metodiskām lietām, kas ar projektu, ar jauniem kontaktiem, ar jaunām draudzībām profesionālā un kolēģu sadarbības līmenī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *