Erudītu spēle „Mana Latvija”

2. aprīlī Daugavpils novada Kultūras centrā notika erudītu spēle „Mana Latvija”, kuru organizēja Naujenes pamatskolas vēstures skolotāja Inga Čalenko. Konkursā piedalījās 10 skolu komandas, katrā komandā bija 6 dalībnieki. Skolēnu atbildes un uzstāšanos vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija: Janita Zarakovska – Daugavpils novada Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības galvenā speciāliste, Jeļena Maļinovska – Biķernieku pamatskolas vēstures skolotāja, Anna Kondrašenkova – Lāču pamatskolas vēstures skolotāja, Ārija Avdejeva – Špoģu vidusskolas vēstures skolotāja.

Spēles dalībniekiem tika piedāvāti dažādi uzdevumi par Latvijas vēsturi laika posmā no 1920.-1934. gadam.

Pirmais uzdevums bija „Vizītkarte”, un mēs pārliecinājāmies, ka Daugavpils novadā dzīvo ļoti dažādi jaunieši, kuri nodarbojas ar sportu, mūziku, mākslu u.c.

Komandām bija jāsagatavo mājas darbs (prezentācija) par tēmu – Latvijas „Top 3” laika posmā no 2000. – 2014. gadam. Naujenes pamatskolas komanda uzaicināja mūs otrpus kamerai un paradīja, kā notiek ziņu filmēšana. Arī Zemgales vidusskolas komanda parādīja mums ziņas. Savukārt Salienes vidusskolas komanda uzskata, ka Dainas ir neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa, ar kuru jālepojas visiem. Tabores pamatskola pastāstīja, kāpēc Vispārējie Dziesmu un Deju svētki ir neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa, kura mūs apvieno.

Varēja redzēt, ka žūrijas locekļiem bija grūti izvēlēties labāko šīs spēles komandu, jo tajā piedalījās daudz talantīgu un zinošu bērnu. Erudītu spēlē „Mana Latvija” 3.vietu ieguva Salienas vidusskolas komanda, 2.vietā ierindojās Nīcgales pamatskolas komanda, bet 1.vietu izcīnīja Naujenes pamatskolas komanda.

Erudītu spēles beigās visas komandas un skolotāji nobildējās kopā – sanāca skaista bilde, kura visiem būs kā atgādinājums par interesanti un lietderīgi pavadīto laiku.

Gan skolotāji, gan skolēni atzina, ka konkurss viņiem patika un šo tradīciju vajadzētu turpināt.
Paldies Naujenes pamatskolas vēstures skolotājai Ingai ČALENKO par šīs spēles organizēšanu!

 Foto galerija

Viens komentārs

  • Cik godīgi tas ir – Naujene rīko konkursu , izdomā jautājumus utml. un pirmā vieta rezultātā? Godīgāk būtu bijis, ka Naujene vispār nepiedalītos ja jau rīko… Nekompetenti rezultāti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *