EUROSCOLA konkurss un iespēja apmeklēt Eiropas parlamentu Strasbūrā

2015. gada maijā aktīvie Špoģu vidusskolas izglītojamie nolēma piedalīties EUROSCOLA rīkotajā konkursā, kurš deva iespēju nostiprināt zināšanas par Eiropas Parlamentu un tā darbību, un izveidot elektronisko pastkarti par Eiropas Parlamenta labajiem darbiem. Īpaši gribam izcelt Violettas Surgutovas ieguldīto darbu elektroniskās pastkastes tapšanas procesā. Pateicoties viņai un viņas izveidotajai komandai šis projekts tika augstu novērtēts.

Te ir šī pastkarte: http://padlet.com/evacucumber/xquhz5ii15uh

Kā balva par paveikto darbu bija brauciens uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā. Sagatavošanās process pirms brauciena arī bija ļoti aktīvs. Mums bija jāsagatavojas EUROSCOLA dienai Strasbūrā. 24 jaunieši izveidoja grupas, katrā pa četri, meklēja, analizēja, sistematizēja, apkopoja informāciju par doto tēmu. Tēmas bija ļoti aktuālas, piemēram, vide un atjaunojamā enerģija, informācijas brīvība, Eiropas nākotne, migrācija un integrācija, jauniešu nodarbinātība. Turklāt bija jāsagatavo minūti gara runa par savu valsti un skolu, jānosūta dalībnieku foto un foto, kurā redzami valsts vai Daugavpils novada simboli. Jaunieši lieliski veica sagatavošanās uzdevumus.

27. novembrī mēs ieradāmies Strasbūrā, Louiss Weiss ēkā. Pasākums bija lieliski noorganizēts, skolotājiem bija iespēja iepazīties un diskutēt par nākotnes projektiem, savukārt jaunieši devās uz lielo sanāksmju zāli un gatavojās teikt runu, pildīt viktorīnu par Eiropas parlamenta darbību, uzdot sev interesējošus jautājumus par Eiropas problēmām un nākotnes perspektīvām kā arī gatavoties grupu darbam.

Viktorīnā ļoti labi veicās divām komandām, kurās bija arī mūsu skolas erudītie pārstāvji- Jānis Stupelis ar savu komandu ieguva augsto otro vietu, savukārt Ivars Kursītis un viņa komanda- trešo.

Uzrunu Eiropas parlamenta jauniešiem bija gatavojusi Violetta, bet Annija Abarone un Laura Lāčauniece lieliski prezentēja. Eiropas Parlaments nodrošināja tiešraides straumēšanu internetā. Ir tik patīkami, ka mūs daudzi atbalstīja un vēroja internetā. Paldies administrācijai, kolēģiem, skolēniem un protams vecākiem, kuri ļāva notikt šim braucienam. Sakarā ar notikumiem Eiropā un tieši Francijā, brauciens varēja arī nenotikt. Tomēr, situācija masu medijos ir nedaudz pārspīlēta, drošība ir augstā līmenī.

Dienas noslēgums bija ļoti emocionāls, jo skolēni, kas bija prezentējuši savu valsti, Eiropas himnas pavadījumā, iznesa visu Eiropas Savienības valstu karogus, tādā veidā atveidojot Eiropas Savienības vienotību dažādībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *