Fizikas un ķīmijas skolotāji apgūst zinātnes teātra metodi

2015. gada 10.-12.martā Rīgā notika pedagogu profesionālās pilnveides semināra „Zinātnes teātris” pirmā daļa.

Seminārā piedalījās 26 ķīmijas un fizikas pedagogi no 20 Latvijas skolām un semināru vadīja pasniedzēji no Itālijas Roberto Mančīnī un Džovanni Kasīnī, kas iepazīstināja ar „Science at Theatre” metodi, dalījās pieredzē, kā veidot mācību stundas un pasākumus bērniem par dabaszinātņu tēmām un demonstrēja praktiskus fizikas un ķīmijas eksperimentus.

Teātra biedrības „Moiselle Le Blanc” pārstāve Vittoria Rossi iesaistīja semināra dalībniekus improvizācijas uzdevumos aktiermākslas iemaņu veidošanai, kuru izmantošana mācību stundās palīdz skolēniem pārvarēt nedrošību, veicina radošo domāšanu, sekmē koncentrēšanos uzdevumiem un darbošanos komandā.

Seminārā piedalījās arī Vaboles vidusskolas fizikas skolotāja Veneranda Kucina un ķīmijas skolotāja Elita Skrupska.

Atgriežoties savās skolās pedagogi kopā ar skolēniem veidos scenārijus par dabaszinātņu priekšmetu tēmām un sagatavos teatralizētus uzdevumus.

Semināra otrā daļa norisināsies 22. un 23. aprīlī, kur skolotāji prezentēs savus teatralizētos mājas uzdevumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *