Ģeogrāfijas un fizikas skolotāju izbraukuma seminārs Alūksnē

Skolotāju dienas priekšvakarā 1. oktobrī novada ģeogrāfijas un fizikas skolotāji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju. Ģimnāzijā skolotājus laipni sagaidīja direktore, ģeogrāfijas skolotāja, kā arī Alūksnes novada izglītības pārvaldes metodiķe. Skolotāji tika iepazīstināti ar metodiskā darba organizāciju gan Alūksnes novadā, gan Alūksnes Valsts ģimnāzijā.

Pēc tam skolotāji tika aicināti apmeklēt skolas muzeju, kas ir iepriekšējā ģimnāzijas direktora izlolots un kurā ir savākts ļoti liels materiālu klāsts par skolas vēsturi un mūsdienām. Bija iespēja arī izstaigāt skolas telpas, apmeklēt mācību kabinetus, bibliotēku un skolas internātu.

Pēc skolas apmeklējuma ģeogrāfijas skolotāja Inguna Vilemsone ciemiņus izveda nelielā ekskursijā pa Alūksni. Šajā dienā arī laika apstākļi lutināja, tāpēc ekskursija izvērtās ļoti saistoša.

Dienas nobeigumā apmeklējām Alūksnes privāto dabas muzeju „Vides labirints”. Tas ir interaktīvs  dabas muzejs, dabas izpētes un vides informācijas centrs. Muzeja lepnums ir  ļoti reta un plaša minerālu kolekcija, kurā īpašu vietu ieņem fluorescentie minerāli. Tieši šī ekspozīcijas daļa atstāja uz apmeklētājiem visspilgtāko iespaidu.

Fizikas un ģeogrāfijas skolotāji bija ļoti gandarīti par braucienu, jo šajā dienā guva daudz jaunas informācijas, atpūtās un satikās ar vienreizēji jaukiem kolēģiem no Alūksnes. Skolotāji izteica vēlēšanos šādus braucienus organizēt biežāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *