«Hamlets» 21. gadsimtā

2019. gada 2. maijā Zemgales vidusskolas 10.-11. klases skolēni devās uz Daugavpils teātri noskatīties avangardisku izrādi pēc V.Šekspīra lugas “Hamlets” motīviem. Šī luga tika uzrakstīta pirms 418 gadiem 1601. gadā.

Režisorei Lucinai Sosnovskai (Polija) ir izdevies pārsteigt skatītājus ar vairākiem interesantiem lugas momentu risinājumiem un apvienot B. Pasternaka tulkoto tekstu ar mūsdienu tehniskajām iespējām. Tā rezultātā izrāde kļuvusi ne tikai īsāka (ko ļoti novērtēja mūsdienu skatītājs) kā V. Šekspīra laikos, bet arī vēl dinamiskāka. Interesants skatuves noformējums, minimums dekorāciju, īpatnēji kostīmi, dziesmu un pantomīmas apvienojums, lieliska aktieru spēle – tas viss atstāja skatītājos neizdzēšamus iespaidus. Sarunā pēc izrādes skolēni atzīmēja izrādes neparastumu un savu izbrīnu par redzēto.

Režisore priekšplānā izvirzīja to, ka katram cilvēkam ik minūti savā dzīvē ir dota iespēja un nepieciešamība izvēlēties. Jurijs Djakonovs, Hamleta lomas atveidotājs, lieliski atklāja to emocionālo spriedzi, kurā atrodas varonis, pieņemot traģiskus lēmumus.

Pēc izrādes noskatīšanās jaunieši dalījās savos iespaidos un emocijās. Viņu pārdomas bija samērā līdzīgas, viņi vienprātīgi atzina, cik negaidīta un neparedzama bija izrāde, cik izteiksmīgi un emocionāli spēlēja galvenās lomas atveidotājs. Kopumā jaunieši ir priecīgi un pateicīgi par radušos iespēju apmeklēt Daugavpils teātri iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *