Iepazīstam maizes cepšanas tradīcijas

Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma”, Zemgales vidusskolas 1.-3.klases skolēniem radās iespēja apmeklēt Maizes muzeju Aglonā.

Mūs mīļi sagaidīja muzeja saimniece Vijas kundze. Bērni apskatīja muzeja eksponātus, uzmanīgi klausījās stāstījumu par to, kā senāk tika audzēta, novākta labība, kādus darba rīkus zemnieki izmantoja. Bērni aktīvi piedalījās muzeja saimnieces rīkotajās spēlēs un rotaļās.

Visas meistarklases laikā bērni dzirdēja ticējumus, sakāmvārdus un parunas latviešu, latgaliešu un krievu valodā, minēja mīklas.

Īpaša interese bija par praktisko nodarbību. Bērni gatavojās maizes cepšanai. Maizīte, garšīga un mīksta, rodas, domājot labas domas, darot darbu ar mīlestību. Katrs uz sava klaipiņa veidoja atpazīstamu zīmējumu. Kamēr maizīte cepās, saimniece visus aicināja piedalīties rotaļdejā. Skanēja jautras latviešu tautas dziesmu melodijas, katram bija iespēja izlocīt kājas mūzikas pavadījumā.

Cik liela bija sajūsma, cik daudz mirdzošu acu pāru bija brīdī, kad istabā tika ienesta paplāte ar tikko ceptu maizi! Saudzīgi katrs paņēma savu klaipiņu un aizveda cienāt mājiniekus. Bija paveikts labs darbiņš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *