Iepazīstam Pļavas muzeju Kaldabruņā

2021. gada 10. septembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros Zemgales vidusskolas 7. un 9. klases skolēni apmeklēja Kaldabruņas Pļavas muzeju.

Muzejs ir izveidots senlaicīgā ēkā, kur ļoti atsaucīgas gides vadībā skolēniem bija iespēja iepazīties ar oriģinālo ekspozīciju, kas veidota kā cilvēka dzīves gājums, saistībā ar dabu un latviešu tautas tradīcijām. Skolēni piedzīvoja etnogrāfijas un zīmju lasīšanas stundu, aplūkojot un “lasot” Kaldabruņas Māras jostu.

Ekskursijas dalībnieki iepazinās ar stikla un koka apstrādes tehnoloģijām un materiāliem, kā arī vēroja, kā tiek izgatavotas stikla rotaslietas, šķīvji, dekori un vēja zvani.

Noslēgumā skolēniem tika piedāvāta iespēja radoši izpausties stikla un koka apstrādes darbnīcā. Katrs tika pie iespējas izgatavot savu neatkārtojamo mākslas darbu latviešu tautas tradicionālajā manierē.

Baudot skaistu atvasaras laiku brīnišķīgajā vietā, nemanāmi paskrēja četras stundas. Visi ekskursijas dalībnieki jauki un jēgpilni pavadīja šo skaisto rudens dienu, kura vēl ilgi paliks atmiņā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *