Iniciatīva “Latvijas skolas soma” Medumu internātpamatskolā

Drīz Ziemassvētki… Šajos svētkos mēs apsveicam savus radiniekus un draugus, novēlam viņiem veselību, labklājību un laimi! Saka, ka laime var būt dažādās krāsās: vieniem tās ir labas atzīmes, citiem tas ir darbs, trešiem – palīdzēt vājākiem vai dzīvot Dzimtenē. Bet tie, kuriem viss ir, taču laimes sajūtas nav. Kas tad pietrūkst? No kā ir atkarīga laime?

Uzdodot sev tādu jautājumu, Medumu internātpamatskolas audzēkņi projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, kas ir veltīts Latvijas valsts simtgadei, devās ekskursijā uz vienīgo Latvijā “Laimes muzeju”, kurš atrodas ciematā Indra, Krāslavas novadā, netālu no Baltkrievijas robežas.

Skolēni muzejā uzzināja, ka cilvēks var jūsties laimīgs tikai tad, kad viņa organismā veidojas endorfīns – laimes hormons. Ieejas biļešu vietā katram bērnam šokolāde, iepazīstināja ar endorfīna formulu. Audzēkņi apmeklēja dažādus sektorus: gaismas, vīriešu, sieviešu, patriotisko, muzikālo sektoru. Apmeklēja īsto endorfīna laboratoriju, kur viņi bija aktīvi dalībnieki: nodarbojās uz dažādiem Laimes trenažieriem, “uz laimi” dzina iekšā naglas un sita traukus, muzicēja. Katrs salasīja sev “uz laimi” maisiņu-amuletu ar dažādiem kaltētiem augiem. Nobeigumā pasēdēja uz čemodāniem.

Saņemot Laimes devu, pēc neilga laika braucām citā ekskursijā, uz Jurita Mini Zoo, kas atrodas Naujenes pagastā, Eglītēs. Tā ir lieliska atpūtas vieta, kur skolēni iepazinās ar dažādiem dzīvniekiem.

Varēja ne tikai apskatīt, bet arī paglaudīt un pabarot esošos dzīvniekus ar zoodārzā iegādāto barību. Zoodārzā sastapām alpakas, lamas, punduraitas, pundurkazas, ponijus, ēzeļus, zirgus, trušus un citus dzīvniekus.

Pateicamies par tādu Latvijas simtgades dāvanu, kura deva iespēju mūsu skolēniem izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *