Izglītības izstāde “Skola 2019”

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Vaboles vidusskolas 10.-12. klašu, Sventes vidusskolas 10.-12. klašu Biķernieku un Naujenes pamatskolas 9. klašu skolēni apmeklē izglītības izstādi “Skola 2019” Ķīpsalā.

Skolēni iepazinās ar atzītākajām un jaunākajām mācību programmām Latvijā un ārvalstīs. Tikās ar izglītības iestāžu pārstāvjiem un saņēma atbildes uz interesējošiem jautājumiem, kas ir saistīti ar turpmākās izglītības izvēli.

Vairāk nekā 140 izstādes dalībnieku – valsts un privātās augstskolas, profesionālās izglītības kompetences centri – koledžas, tehnikumi un profesionālās vidusskolas – mācību centri u. c. jauniešiem prezentēja vairākus simtus izglītības programmu un visdažādāko nozaru mācību kursus. Skolēni varēja uzzināt visu nepieciešamo par starptautisko eksāmenu kārtošanu, skolēnu vasaras valodu nometnēm ārzemēs, kā arī iepazīties ar inovatīviem mācību papildlīdzekļiem un jaunākajām mācību tehnoloģijām.

Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Liepājas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Daugavpils Universitāte, Ventspils Augstskola, Vidzemes Augstskola, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Rīgas Ekonomikas augstskola, Biznesa augstskola “Turība” u. c. informē par uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām un ārpusstudiju aktivitātēm. Tieši izstādē augstskolas pirmoreiz prezentē jaunās 2019./2020. mācību gada studiju programmas.

Ar profesionālās izglītības priekšrocībām, ko var iegūt jau pēc 9. klases un arī pēc vidusskolas absolvēšanas, iepazīstina Rīgas Valsts tehnikums, Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledža, Rīgas Celtniecības koledža, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Liepājas Jūrniecības koledža, Valmieras tehnikums, Rīgas Stila un modes tehnikums, profesionālā vidusskola “RIMAN”, Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola, Birutas Mageles Starptautiskā stilistu skola u. c.

Ja nākotnes plānos ietilpst mācības ārvalstīs, aktuālāko informāciju par izglītības iespējām uzzināja tieši no ārzemju mācību iestāžu pārstāvjiem! Par izglītības iespējām Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Kanādā, Vācijā, Dānijā, Šveicē, Lielbritānijā, Francijā, Nīderlandē un citās valstīs var uzzināja konsultējoties pie starptautisko izglītības aģentūru, centru un nevalstisko organizāciju speciālistiem. Tostarp ir “Meridian Group”, “Kalba”, AFF, Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda, Dream Foundation, DAAD, “egoPERFECTUS” u. c. Mācību iespējas ārzemēs ir tik dažādas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *