Jauniešu kopienu pasākums “Pētiet. Rādiet. Uzziniet.” Špoģu vidusskolā

 
IZZINĀT. PIEREDZĒT. RĪKOTIES. Jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekts.
EXPLORING.BELONGING.ACTING. Youth integration and empowerment Project
Projektu īsteno Izglītības attīstības centrs ar Britu Padome finansējumu

100 valodās 100 gadus sasaucas Latvija… Ar šiem vārdiem 20.aprīlī Špoģu vidusskolā iesākās pasākums “Pētiet. Rādiet. Uzziniet.”. Tas norisinājās skolā realizētā jauniešu integrācijas un līdzdalības projekta ietvaros.

Pasākuma mērķis bija ,lai jaunieši saprastu, ka viņi veido šo dienu, būvē tiltu uz nākotni, dzīvo šeit un tagad. Viņi ir tie, kas sasies simts mezglus, veiks simts darbus, iemācīsies simts valodas Latvijas simtgadei. Viņi būs tie, kas lepni soļos nākamajā simtgadē, radīs, rādīs, cels, veidos, attīstīs, dzīvos, turpinās.

Pirmais solis- sava novada, pagasta un apkārtnes iepazīšana… Jaunieši piecās vietējās kopienās februārī un martā apzināja un iepazina savas dzimtās vietas vērtības, ievērojamus cilvēkus, kultūrvēsturiskus objektus un tradīcijas. Noslēguma pasākumā piedalījās seši katras kopienas- Višķu, Špoģu, Maļinovas, Dubnas un Ambeļu jaunieši, kuri prezentēja savu veikumu dažādos veidos, gan videoversijās, gan prezentācijās, gan radoši veidotos plakātos. Jaunieši lieliski prata izvērtēt un parādīt, kas ir visvērtīgākais pagastos un to ikdienas dzīvē, tādējādi veidojot savu vietas izjūtu, stiprinot piederības sajūtu savai kopienai un veicinot jauniešu identitāti. Jauniešiem izdevās veikt mērķtiecīgu vietējās kopienas izpēti, akcentējot valstiskās vērtības, stiprinot vēsturisko atmiņu un fiksējot laikmeta iezīmes.

Piedāvātie materiāli un veiktie pētījumi, radīja spilgtas emocijas, pozitīvus pārdzīvojumus, lika apzināties, cik mēs esam dažādi un tieši dažādībā ir mūsu spēks. Piederība savai mājai, skolai, pagastam, pilsētai, novadam, valstij-veicina pilsoniskās līdzdalības aktivitātes, virza labos darbus.

Pasākuma otrajā daļā jauniešu komandas “Auseklis”, “Maļinova Disney”, “Ombovīši”, “Trīs kurmji” un “Ozolzīles” apliecināja sevi intelektuālajā spēlē” Trāpi simtniekā”. Spēles gaitā, dalībnieki neformālā atmosfērā pilnveidoja savas iemaņas strādāt komandā, uzņemties atbildību, ātri reaģēt netipiskās situācijās, kritiski domāt, vērtēt un loģiski analizēt informāciju, kas saistīta ar Latvijas vēsturi, kultūru, ģeogrāfiju, zinātni un sportu. Spēli vadīja Daugavpils Universitātes pasniedzēji  Humanitāro un sociālo zinātņu institūta pētnieki Žans Badins, Ilze Kačāne, Alīna Romanovska.

Galveno balvu-kausu ieguva Špoģu kopienas jaunieši. Visi pasākuma dalībnieki saņēma apliecinājumus par projekta ietvaros veiktajām aktivitātēm un pildspalvas ar projekta logo.

Pasākuma noslēgumā klātesošos uzrunāja Izglītības attīstības centra (IAC) projektu vadītāja Linda Kluša un IAC biedre, projektu vadītāja Aija Tūna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *