Jauniešu Saeimā ievēlēti trīs Vaboles vidusskolas audzēkņi

Noslēdzoties 6. Jauniešu Saeimas vēlēšanām, 4. aprīlī noskaidroti 100 populārāko ideju autori, kuri šogad kļūs par Jauniešu Saeimas deputātiem. Lielākais balsu skaits, kas saņemts par kādu no pieteiktajām idejām, ir 959, bet par visām idejām kopumā virtuālajā vēlēšanu platformā www.jauniesusaeima.lv saņemtas 8529 balsis.

No Rīgas vēlēšanu apgabala ievēlēti 38 jaunieši, no Zemgales – 14, Latgales – 10, Kurzemes – 13, bet Vidzemes – 25. Jauniešu Saeimā iekļuvuši arī trīs pārstāvji no Daugavpils novada – Vaboles vidusskolas audzēkņi Megija Gintere (17.g.), Antra Bruņeniece (16.g.) un Guntars Veliks (16.g.).

Jauniešu Saeimas vēlēšanās kandidēt varēja ikviens jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem, virtuālajā vēlēšanu platformā piesakot kandidātam svarīgu ideju, kuru būtu nepieciešams risināt valsts līmenī.

Idejas varēja pieteikt kādā no četriem tematiem: izglītība un kultūra; sabiedrība un cilvēktiesības; aizsardzība un drošība; es un Eiropas Savienība. Visvairāk ideju – 62 – saņemts kategorijā par izglītību un kultūru.

Vaboles vidusskolas skolniece Megija Gintere Jauniešu Saeimā startēja ar ideju izveidot ilgtspējīgu programmu jauniešu, jauno speciālistu un jauno ģimeņu piesaistei lauku reģionus, lai kavētu iedzīvotāju aizplūšanu uz pilsētām. Par Megijas ideju sociālajos tīklos nobalsoja 55 iedzīvotāji. Antra Bruņeniece ierosināja ar likumu ieviest obligātu atkritumu šķirošanu gan sabiedriskās vietās, gan saimniecībās. Šo ideju atbalstīja 44 balsotāji. Savukārt Guntara Velika ideju ieviest obligātas, valsts apmaksātas mācību ekskursijas skolās, kas veicinātu interesi par nākotnes profesijas izvēli, ar savām balsīm atbalstīja 23 iedzīvotāji.

Projekta centrālais notikums būs 29. aprīlī, kad 100 populārāko ideju autori sanāks uz 6.Jauniešu Saeimas sēdi Latvijas Republikas parlamentā. Jauniešu Saeimas norise ir pietuvināta Latvijas Republikas Saeimas darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

No jauniešu idejām tiks izveidoti deklarāciju projekti, kuri 8. aprīlī būs pieejami mājaslapā www.jauniesusaeima.lv un kuriem ievēlētie deputāti varēs iesniegt savus priekšlikumus līdz 17.aprīlim. Par deklarāciju projektiem pasākuma dienā jaunieši varēs debatēt nozaru komisijās un Jauniešu Saeimas sēdēs, izstrādājot noslēguma dokumentus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *