Jurģi Kalupes pamatskolas dzīvās dabas stūrītī

Pirms vairāk nekā 25 gadiem, kad Silenē tika slēgta Daugavpils rajona Jauno naturālistu stacija, pateicoties bijušā skolas direktora Jāzepa Vucāna atbalstam, skolotājam V. Matvejevam un skolēniem Andrim un Nikolajam, Kalupes pamatskolas telpās nonāca daudzi dzīvnieciņi. Šogad pēc skolas renovācijas tika labiekārtota telpa dzīvās dabas stūrīša iemītniekiem.

Skolā – Jurģi, liels pasākums, kas sākās ar 5. klases skolēnu uzstāšanos un tradicionālo lentas pārgriešanu, ienākot jaunās telpās. Ieradās daudzi ciemiņi – Latgales zoodārza darbiniece Jeļena Žukova, Daugavpils novada domes IP  interešu izglītības metodiķe Jolanta Urbāne, skolas absolvents Andris Pļaskota, kurš bija piedalījies dzīvās dabas stūrīša tapšanā, skolas absolvents un liels dabas draugu pulciņa atbalstītājs un palīgs Armands Koržeņevskis.

Ar ciemiņu gādību radās papildinājums dzīvās dabas stūrītim – Korellas papagaiļi, tropu zivtiņas, sīki grauzēji – smilšu peles, degu, gliemeži, Madagaskaras prusaki, un arī barība dzīvniekiem.

Pasākumā ar skaistiem apsveikuma vārdiem un dāvanām dabas draugus sveica skolas pulciņi – vizuālās un lietišķās mākslas, akordeonisti, vokālisti, tautas deju un teātra pulciņi, pirmskolas grupiņa, mazpulcēni, skolēnu pašpārvalde.

Dabas draugu pulciņa dalībnieki un skolotāja saka lielu paldies visiem, kuri piedalījās šī pasākuma tapšanā un norisē un jo īpaši- Latgales zoodārza direktoram Mihailam Pupiņam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *