Kā Špoģu sākumskolēni slinkumu lāpīja

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Špoģu vidusskolas sākumskolas skolēniem bija iespēja noskatīties Valmieras teātra tiešsaistes izrādi “Slinkums.”

Pirms izrādes noskatīšanās skolēni mācību stundās iepazina profesiju – aktieris un mākslas veidu – teātris. Audzināšanas stundās tika analizēti fragmenti no bērnu teātra grupu izrādēm. Latviešu valodas stundās, lasot daudzus tekstus, skolēni tika aicināti runāt dialogā. Tika apgūti dzejoļi un prozas fragmenti, izteiksmīgi tos norunājot, izmantojot mīmiku, žestus un kustības. Skolēni iepazinās arī ar Valmieru no putna lidojuma un noskatījās raidījumu “Ar ko lepojas Valmiera”, kas radīja vēlmi apmeklēt Valmieras pilsētu klātienē.

Izrādē darbojas aktieri – trīs skolēni – tādi paši, kā mēs- gan čakli, gan arī tādi, kuriem draugs ir slinkums. Viņiem uz stundu ir jāsagatavo prezentācija par Slinkumu. Izrādās, ka Slinkuma zemē aug koki ar labām atzīmēm, līst free kartupeļu lietus un plūst kečupa upes. Slinkuma zemē visi var ielīst vienā kreklā un saldi gulēt. Var ēst tik ļoti garšīgos čipsus un dzert coca – colu. Atliek pastiept tikai labo roku vai kreiso roku.

Galu galā skolēni konstatē, ka šādi dzīvojot, neko nedarot, ir palaisti garām ļoti svarīgi notikumi. Kāds nav apmeklējis treniņus un tāpēc neaizbrauca ar komandu uz florbola sacensībām Zviedrijā. Otrs netika uz skolēnu Dziesmu un Deju svētkiem, jo neprata nodejot mācītās dejas.

Bērni atzina, ka viņiem nepatika skolēni, kuri meloja skolotājiem un baidīja visus.

Visiem bērniem iepatikās teiciens: “Slinkum, slinkum, laid mani vaļā – tevi sitīs, man sāpēs.”

Paldies Latvijas skolas somai par šādu iespēju teātra mākslu un aktiera profesiju!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *