“Kad piepildās bērnības sapņi…” Krāslavā

Š.g. 6.decembrī Medumu pamatskolas sākumskolas skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros apmeklēja Daugavpils Māla mākslas centru. Skolēni iepazinās ar keramikas un podniecības tradīcijām. Apskatījām ekspozīcijas un vērojām meistares darbu. Katrs skolēns no māla veidoja savu darbiņu bez podnieka ripas palīdzības. Lai veidotu šādus darbiņus, ir vajadzīgas dažādu faktūru lupatiņas, rullis un pacietība. Nodarbība bija interesanta un izglītojoša.

11. decembrī devāmies ekskursijā uz Krāslavu. Vissaistošākais skolēniem bija atraktīvā gida Eduarda Danovska stāstījums par Krāslavas pils vēsturi un grāfu Plāteru. Senajā zirgu stallī apskatījām ekspozīciju „Pi vīna golda”. Redzējām baltkrievu, krievu, poļu, ebreju un latgaliešu virtuves traukus, piederumus un rīkus. Uz interaktīvā ekrāna veidojām ēdienu receptes. Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā apskatījām ekspozīciju “Pieci airi”, kas iekārtota improvizētā laivā. Krāslavas novada tūrisma informācijas centrā apskatījām porcelāna leļļu galeriju “Kad piepildās bērnības sapņi”. Kolekcijā ir vairāk nekā 1000 jaukas un skaistas lelles, leļļu mājiņas. Mums visiem ļoti patika gan neparasti skaistās lelles, gan gides stāstījums par tām. Skolēni patiesi gandarīti – ieguvuši jaunas zināšanas, izbaudījuši burvīgo Ziemassvētku tuvošanās laiku, aizceļojot brīnišķīgajā leļļu pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *