Kalupes mazpulcēni barikāžu aizstāvju atceres pasākumā

Pieminot 1991.gada barikāžu laiku mūsu valstī un traģiskajos notikumos bojā gājušos, Kalupē, tradicionāli pie ozola, tika iedegts barikāžu ugunskurs un pulcējās kalupieši, barikāžu dalībnieki, mazpulcēni.

Tikšanās laikā tika stāstīts par to, kā tika organizēti braucieni uz Rīgu, kur bija izvietotas barikādes, kāpēc tas bija tik svarīgi, lai nosargātu mūsu valsti. Mazpulcēni uzdeva daudzus jautājumus, jo tas viss notika vēl pirms viņu dzimšanas un viņiem tā ir vēsture.

Paldies barikāžu dalībniekiem par to, ka mums, mazpulcēniem, tika dota iespēja saprast labāk šīs vēstures lappuses. Sapratām, ka ļaužu vienotība, drosme, izturība ir stiprāka par ieročiem. Sapratām, ka uz barikādēm nāca tauta, lai nosargātu savas mājas, lai nosargātu savu valsti, savu un savu bērnu nākotni.

Esam pateicīgi, ka varam runāt savā dzimtajā valodā un dzīvot brīvā Latvijā. Esam priecīgi un lepni, ka varam dot savu devumu Latvijai.

Kalupes 132.mazpulks saņēma Tencinājumu no Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētājas G. Jēkabsones par ilggadēju ieguldījumu Latvijas mazpulku attīstībā. Prieks, ka esam pamanīti un novērtēti!

Pasākuma laikā cienastā bija īsta rudzu maize ar speķi, pīrādziņi un karsta tēja, kā tajās aukstajās naktīs, pirms 31gada.

Dzīve turpinās, mūsu darbi turpinās, tikai vienmēr jāatceras iedegt ugunskuru pie ozola un savās sirdīs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *