Kalupes mazpulcēni sadraudzības pasākumā Balvos

Kalupes mazpulcēni piedalījās pasākumā «Latviešu karavīrs laikmetu griežos», kas 6. un 7.novembrī Balvos pulcēja vairāk nekā 300 jauniešu vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām ― Jaunsardzes, biedrības «Latvijas mazpulki», biedrības «Latvijas skauti un gaidas» un «Vanadzēni» -, kā arī Balvu novada skolēnus. Pasākumu rīkoja Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs, biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs» un Balvu novada pašvaldība.

Tradīciju organizēt patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas  2011.gadā aizsāka biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs». To mērķis – Latvijas jauniešu organizāciju saliedēšana, jauniešu valstiskā un patriotiskā audzināšana, rosinot izzināt vēsturi, savas «saknes» un veicinot izpratni par valsts aizsardzību.

Uz šo pasākumu 132. Kalupes mazpulks tika uzaicināts sakarā ar realizēto grupas projektu ,,Latvijas karavīrs laikmeta griežos”. Mazpulcēni izzināja sava pagasta Latvijas brīvības cīnītāja, Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera B.Šarsuna cīņu un dzīves gaitas.

6.novembrī jaunieši pulcējās sadraudzības pasākumā Tilžas internātpamatskolā, bet 7.novembrī no rīta notika orientēšanās sacensības. Lai jaunieši labāk iepazītu gan citas organizācijas, gan vēsturi, kontrolpunktos tika sagatavoti dažādi pārbaudījumi.

Svinīgo pasākumu Balvu Kultūras un atpūtas centrā atklāja aizsardzības ministrs R. Vējonis. Uzsverot šī projekta nozīmīgumu, viņš norādīja: «Šodien mums ir jāapzinās ― pasaule, kāda tā bija pēc aukstā kara, ir beigusi pastāvēt. Pasaule, par kuru būsiet atbildīgi jūs, šodienas jaunsargi, skauti, gaidas, mazpulcēni un vanadzēni, būs skarba. Tādēļ jo īpaši svarīgi ir tas, ka jūsos ir drosme un jūs izvēlaties būt patrioti.»

Pasākuma laikā tika demonstrēti filmu fragmenti par karavīru ikdienu starptautiskajās operācijās, notika sarunas ar misiju dalībniekiem,  paņeļdiskusija ar biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs» pārstāvjiem, kā arī tika apbalvoti radošā konkursa autori. Muzikālos priekšnesumus sniedza Balvu pašdarbnieki un Nacionālo bruņoto spēku orķestra bigbends.

Balvu Kultūras un atpūtas centra foajē varēja apskatīt zīmējumu konkursa «Latvijas karavīrs laikmetu griežos» uzvarētāju darbu izstādi, bet laukumā.tika demonstrēti Zemessardzes ieroči un ekipējums.

Noslēgumā pasākuma dalībnieki devās svinīga lāpu gājienā pie pieminekļa Latgales Partizānu pulka kritušajiem karavīriem, kur notika simboliska gaismas nodošanas ceremonija: visām pasākumā iesaistītajām organizācijām tika pasniegtas lāpas kā dzimtenes mīlestību simbolizējošo gaismu, kura  tālāk janes jaunajai paaudzei..

Nākamgad šis pasākums norisināsies Daugavpilī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *