Kalupes pamatskolā izdziedāja, izdancoja, izskandēja, izsvinēja Latvijas jubileju

Tāpat kā visās skolās Latvijā, arī Kalupes pamatskolā šogad 18. Novembra svētku pasākums tika svinēts īpaši. Īpaši – sirsnīgi, īsti un patiesi.

Pasākuma ievaddaļā rūķi skaidroja, ko nozīmē mīlēt savu zemi Rūķiju, lai nebūtu rūķis bez dzimtenes, un saņēma atbildi: priecājieties par tās skaistumu, sargājiet tās mieru, vairojiet tās skaistumu! Arī skolasbērni Latvijas kontūru izrotāja ar paštaisītiem ziediem sarkanbaltsarkanās krāsās un noskandēja savas klases sirsnīgo paldies Latvijai.

Mēs augam Latvijā un Latvijai. Augam mācoties un krājot baltos darbiņus – skolas direktore uzrunāja un sumināja tos skolēnus, kas īpaši pacentušies. Atkalsatikšanās prieks bija par mūsu skolas nupat vēl skolnieci, nu jau absolventi Rainitu – “Gada skolnieks” titula ieguvēju. Savukārt no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas esam saņēmuši pateicību par kvalitatīvas pamatizglītības nodrošināšanu, sagatavojot zinošu, mērķtiecīgu un motivētu skolnieci. Patiess prieks un gandarījums.

Svētku koncerta noslēgumā, direktore aicināja skolēnu pašpārvaldi palīgos, lai ievestu lielo kūku ar 100 svecītēm, kuras tika nopūstas ar klusu vēlējumu Latvijai nākamajos simts gados.

Svinēsim Latviju katru nākamo dienu – klusināti, bez skaļiem vārdiem, mīļi un cieši katrs sevī. Darīsim savu darbiņu katru stundu, ik mirkli, ar atbildību – mācoties un mācot, augot un audzinot. Jo šis ir mūsu laiks un mēs katrs esam Latvijas tēla veidotāji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *